Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

bujtina

E rëndë në Skrapar, pronari i bujtinës gjen të vdekur turistin francez

Një turist francez që po qëndronte në një bujtinë në Skrapar, është gjetur i pajetë nga pronari. Mësohet se ka qenë vetë ky i...

Rrëfimi i Ivës/ Të hash si në shtëpi, familja dhe tradita “shkrihen” në NJË tek “BUJTINA MERA”

Nga Besjana Lika Kur lodhemi fundjavave duam qetësi, duam shtëpinë. Pastaj kur vjen puna te shtëpia, fillon mendimi “ç’a do gatuajmë?”, “oh kush bën enët...

Rama ndan pamje nga bujtina në Voskopojë: Sjell më shumë të ardhura sesa të punosh në emigracion

Kryeministri Edi Rama ka vizituar këtë të martë Voskopojën, duke zhvilluar disa takime me banorët atje. Ai ka publikuar disa pamje të bukura nga një...

Panik në Theth, merr flakë dhe shkrumbohet bujtina 3-katëshe (Video)

Një bujtinë është përfshirë nga flakët në fshatin turistik të Thethit. Zjarri dyshohet se ka rënë fillimisht në katin e tretë të bujtinës, duke e...

Rama publikon pamjet nga bujtina e këndshme në Peshkopi: Destinacion agroturistik

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto të bukura nga bujtina Oxhaku” në Peshkopi, për të cilën thotë se është një destinacion agroturistik që...

Po ndërtonin bujtina në Luginën e Valbonës, Policia arreston në flagrancë dy të moshuarit

Dy të moshuar kanë rënë në prangat e Policisë së Tropojës, pasi akuzohen se kanë ndërtuar dy bujtina pa leje brenda zonës së mbrojtur...

Problemet me pasurinë i ndërpresin karrierën Elina Kombit, prokurorja e Tiranës nuk kishte regjistruar as bujtinën, për të mos paguar taksa

Prokurorja e Tiranës, Elina Kombi u shkarkua nga detyra më 3 shkurt pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK konkludoi se ajo nuk kishte...

Deputeti socialist reagon për bujtinën e djegur në Theth: Nëse vërtet shteti i shërben shqiptarëve, ta trajtojë këtë rast me tërë domethënien e vet

Deputeti socialist Besnik Baraj, i cili hoqi dorë nga politika dhe nuk do të kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit, ka reaguar për ngjarjen...

Zjarrëvënia e qëllimshme në bujtinën në Theth, reagon Ilir Beqaj: Ky është atentat për të gjithë Dukagjinin, Gëzimi investoi kursimet e 20 viteve në...

Mbrëmjen e djeshme disa persona të paidentifikuar i kanë vënë flakën një bujtine në Theth në pronësi të biznesmenit Gëzim Olaj.Dëmi i llogaritur nga...

Vrasja e pronarit të bujtinës, Hoxha: Polia ka punuar si emigrant në Itali, investoi në Theth. Situata kriminale për shkak të…

Vrasja në Shkodër e pronarit të një bujtine në Theth tronditi opinionin publik sot, një ngjarje e rëndë kriminale, e treta në radhë në...

Lajmet e fundit