Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

bujqesia

“Bujqësia u duket një gjë kot, pa fitim”, Braçe: Pronarët që shesin drithëra abuzojnë me çmimet, ata janë furnizuar para luftës në Ukrainë

Ish-zëvendëskryeministri Erion Braçe ka folur mbrëmjen e sotme për rritjen e çmimeve të produkteve dhe krtikat e tij në parlament për sektorin e bujqësisë....

“Fermerët po ikin jashtë”, Meta bën thirrje: Shpëtimi i bujqësisë është një detyrë ndërkombëtare!

Presidenti i vendit Ilir Meta ka reaguar për situatën në të cilën ndodhet sektori i bujqësisë, si pasojë e rritjes së çmimeve. Meta shkuan...

Ish-sekretari i LSI në Ministri nxjerr shifrat, pyet Ballën: Si ishte bujqësia nga 2013-2017 kur e drejtonim ne, dhe më pas

Vojo Bregu, ish-sekretar i Përgjithshëm në Ministrinë e Bujqësisë, reagon pas diskutimeve në Parlament për mbështejen ndaj fermerëve dhe sipërfaqen e tokës së ujitur....

“Bujqësia ka marrë fund”, Rama u drejtohet komentuesve të facebook-ut: Jeni “out”! Sot punohet dyfishi i tokave në krahasim me 2013-ën

Kryeministri Edi Rama gjatë prezantimit të buxhetit 2022 për fermerët u është përgjigjur edhe komentuesve të facebookut, të cilët i thonë se bujqësia ka...

Perla e zv.ministres së Bujqësisë: Prodhimi është përgjysmuar, se ka lopë 40 vjeçare që nuk janë ç’regjistruar nga sistemi

Vojo Bregu, zyrtar i LSI, publikon një video të zv.ministres së Bujqësisë Ermira Gjeçi e cila thotë se prodhimi blegtoral në vend është përgjysmuar...

‘Bujqësia në ditët e saj më të vështira’, Teliti i PD: Fermerët shqiptarë të braktisur dhe të harruar nga qeveria, zero mbështetje në kohë...

Eksperti i ekonomisë në Partinë Demokratike, dorian Teliti, ka akuzuar qeverinë se nuk ka dhënë asnjë lloj mbështetje për fermerët në kohën e pandemisë....

Përballimi i krizës, Malaj për paketat ekonomike: Bujqësia është braktisur nga qeveria! E pafalshme ti lëmë të varfërohen

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ndërsa ka komentuar Aminstinë fiskale dhe ndihmën ekonomike që qeveria po jep për të prekurit nga kriza e Covid-19,...

Platforma për Bujqësinë, KRYEMADHI: Jam dakord me BASHËN, shqiptarët më mirë të punojnë tokën e tyre se atë të huaj

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaron se është dakordësuar me homologun e PD-së Lulzim Basha për subvencionimin e fermerëve me 100 milionë €. ...

“E bëjnë për fushatë,” Duka reflekton: As unë s’i ktheva sytë nga bujqësia

Arsyet pse shqiptarët largohen nga vendi për të kërkuar azil në shtete të tjera, kryesisht Francë dhe Gjermani, lidhen si me situatën ekonomike, ashtu...

‘Bujqësia po falimenton’, ish ministri tregon arsyet: Taksat dhe tatimet më të lartat në Europë

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti thotë se bujqësia po shkon drejt falimentimit. Ai u shpreh se shkak për situatën e vështirë...

Lajmet e fundit