Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022

TAG

Bujar Sheshi

‘Bujar Sheshi spiun i Sigurimit’, AISSH kundërshton vendimin e gjykatës Administrative

Autoriteti për Informimin mbi Dosjet e Ish-Sigurimit të Shtetit ka reaguar pasi gjykata Administrative pranoi padinë e Bujar Sheshit për ‘Falsifikim dokumentesh'. ...

Simon Miraka: Bujar Sheshi ishte i rekrutuar nga Sigurimi por nuk kemi dosjen e aktivitetit të tij

“Simon Miraka deklaron se është e vërtetuar se Bujar Sheshi ka qenë i rekrutuar nga Sigurimi i Shtetit por nuk ka dosje të aktivitetit...

Autoriteti i Dosjeve: Sheshi u tërhoq si bashkëpunëtor i Sigurimit, për 20 vjet u arkivua dosja

Sekretari i Përgjithshëm i Autoritetit të Dosjeve Skënder Vrioni ka folur për dosjen e anëtarit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Bujar Sheshi i...

U akuzua se ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit, flet anëtari i KLP Bujar Sheshi

Sheshi: Ligji, në pozicionin që jam unë sot, se deri sot nuk ka pasur ndalesë, ligji thotë se nuk duhet të jesh bashkëpunëtor...

Ka një MËNYRË për të shpëtuar nga SIGURIMSAT që kapin SHTETIN

Ish-deputeti demokrat, Astrit Patozi, ka reaguar në lidhje me denoncimin e Partisë Demokratike, dhe debatin që nisi më pas, për përfshirjen e anëtarit të...

‘Spiun i sigurimit’/ Bujar Sheshi i kallëzoi në Prokurori, reagon Autoriteti i Dosjeve

Kryetarja e Autoritetit të Dosjeve, Gentiana Sula, ka reaguar pas kallëzimit penal ndaj këtij institucioni nga prokurori Bujar Sheshi.   Ky...

‘Spiun i Sigurimit’, Bujar Sheshi kallëzon penalisht Autoritetin e Dosjeve

Prokurori Bujar Sheshi padit penalisht në Prokurori Autoritetin për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit (AISSH). Mësohet se Sheshi...

Dokumentat e PD për Bujar Sheshin, flet ish-kreu i SHISH: Nuk të rekrutonte njeri 15 vjeç si agjent, politika…

Ndërkohë dhe analisti Dritan Hila, i ftuar gjithashtu në studio tha 'Nuk mund të bëjmë gjueti shtrigash me një punonjës shembullor të shtetit',...

Bujar Sheshi spiun i Sigurimit, Luan Rama: Rast skandaloz i shkeljes së ligjit nga Arta Marku

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama reagon në lidhje me skandalin e prokurorit të KLP-së Bujar Sheshi, i cili rezultoi me të kaluar si spiun...

Bujar Sheshi, nga SPIUN i Sigurimit të Shtetit në anëtar i KLP, reagon ARTA MARKU: Kemi nisur hetimet

Reagon Arta Marku për anëtarin e KLP-së, prokurorin Bujar Sheshi, i cili rezulton të ketë qenë pjesë e Sigurimit të Shtetit me detyrë hetues...

Lajmet e fundit