Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

Bujar Osmani

Ministri i Punëve të Jashtme: Propozimi i ri francez e njeh gjuhën maqedonase si gjuhë zyrtare në BE

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani deklaroi të shtunën se propozimi i modifikuar francez për zgjidhjen e kontestit mes...

Heqja e Vetos, vjen reagimi i Maqedonisë së Veriut: Qëndrimi ynë i qartë, çështja e gjuhës të mos jetë në kornizën e negociatave

Pasi Kuvendi i Bullgarisë dha dritën jeshile për propozimin francez, ka ardhur dhe reagimi i ministrit të Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut,...

Vjosa Osmani tregohet “e prerë”: Nuk pranojmë ide që prekin kufijtë, janë të rrezikshme edhe përtej rajonit

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka deklaruar sot Kosova nuk do të pranojë idetë që prekin kufijtë dhe e bëjnë Kosovën jonfunksionale. Osmani i ka...

Bujar Osmani, gjendet një kirurg shqiptar për të drejtuar DIPLOMACINË në Maqedoninë e Veriut, kush është shqiptari 40 vjeçar

Është koha e Shqiptarëve. Zoran Zaev ka vendosur që diplomacinë e Maqedonisë së Veriut ta drejtojë Bujar Osmani, politikani shqiptar i Shkupit që më...

Ja tre kandidatët e LSDM-së për presidentin e Maqedonisë 

Tre zyrtarët e LSDM-së që përfliten si kandidat të mundshëm për president, Shekerinska, Dimitrov dhe Spasovski, nuk kanë mohuar ende nëse janë në garën...

Kotzias: Ali Ahmeti dhe Bujar Osmani aleatët kryesor për Marrëveshjen e Prespës

Ish ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias gjatë një interviste, ka theksuar rolin përcaktues të faktorit shqiptar në finalizimin e Marrëveshjes së Prespës.  ...

Lajmet e fundit