Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

bujar kapexhiu

Fotolajm: Si e sheh karikaturisti Bujar Kapexhiu marrëveshjen Berisha-Meta

Karikaturisti Bujar Kapexhiu si gjithmonë ka dhënë sërish mendimin e tij përmes karikaturave, kësaj here në lidhje me koalicionin mes Partisë Demokratike dhe Partisë...

“Gjendja në arsim është alarmante”, Bujar Kapexhiu ngre shqetësimin: Të hiqet mesatarja për shkollat me konkurs, qindra studentë me talente po mbeten pa shkollë

Regjisori dhe artisti Bujar Kapexhiu ka marrë pjesë sot në takimin e Sali Berishës me pedagogët  për të folur mbi  sfidat e arsimit të...

Bujar Kapexhiu përlotet në Dibër: Të votojmë për “Shtëpinë e Lirisë”! Premtimi me siguri do i mbajë premtimet

“Shtëpia e Lirisë” organizoi ditën e sotme një takim me intelektualët në Dibër, ku i pranishëm ishte edhe regjisori, aktori dhe karikaturisti i njohur...

Ndarja nga jeta e artistes Edi Luarasi, Bujar Kapexhiu prek me fjalët: Nga qielli u shkëput ylli më i shndritshëm

Ditën e djeshme u nda nga jeta në moshën 81-vjeçare aktorja e njohur, Edi Luarasi.  Përveç familjarëve të shumtë kanë qenë ata persona të...

“Si rrezikova burgosjen për shkak të gruas”, Bujar Kapexhiu vjen me rrëfimin e rrallë nga jeta personale

Regjisori dhe artisti Bujar Kapexhiu, ka treguar në një intervistë shumëçka nga jeta e tij profesionale e personale. Ai ka treguar vështirësitë, fillimet dhe...

“Dua edhe akullore edhe çokollatë”, Rudina e “2 herë mat” rikthehet në Sarandë me gjithë kastën e aktorëve, zbuloni arsyen

Ajo nuk është më Rudina që kërkon edhe akullore edhe cokollatë. Eshtë Manjola Begolli, vajza e suksesshme e sipërmarrjes së biznesit Bamboo, që dikur,...

Bujar Kapexhiu komenton shkarkimin e Presidentit krah Ilir Metës: Atje po thuren intriga, te ne po këndohet dhe hidhet valle

Ilir Meta është duke zhvilluar në Presidencë një aktivitet kulturor për Ansamblin Folklorik të Dibrës, ku do të nderohen disa personalitete të shquara të...

Kapexhiu sqaron deklaratën e fortë, tregon me çfarë do e ‘vrasë’ Mustafa Nanon

Karikaturisti Bujar Kapexhiu sot në ‘open’ bëri një deklaratë të fortë, ku duke iu drejtuar analistit Mustafa Nano, i tha: Nëse me fyen gjënë...

Bujar Kapexhiu ‘kërcënon’ Mustafa Nanon: Nëse më fyen gjënë e shenjtë, unë të vras!

Karikaturisti Bujar Kapexhiu ka tronditur sot me deklaratën e tij në emisionin ‘open’, ku gjatë debatit për islamofobinë, referuar ngjarjeve të fundit në Francë...

Basha publikon karikaturën e Kapexhiut: Taksa progresive e Ramës ka prodhuar vetëm kaos

Kreu i PD Lulzim Basha publikon karikaturën e Bujar Kapexhiut duke iu kundërvënë taksës progresive të qeverisë Rama.   Sipas tij,...


Lajmet e fundit