Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

TAG

bucha

VIDEO tronditëse nga New York Times: Kështu u vranë ukrainasit në Bucha

Një material tronditës është publikuar nga New York Times që  tregon se si të paktën tetë ukrainas u ekzekutuan në Bucha më 4 mars. NYT...

Në mes të luftës, Ministrja e Jashtme gjermane shkon në Ukrainë, viziton banorët në Bucha

Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock ka mbërritur në Ukrainë në një udhëtim të paparalajmëruar. Baerbock, po zhvillon takime me banorët vendas në Bucha, ku...

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtarë pas vizitës në qytetin e Bucha: Ukraina është një skenë krimi

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale (ICC), Karim Khan vizitoi qytetet ukrainase të Bucha dhe Borodyanka këtë javë, ku u zbuluan varreza masive dhe civilë...

Gra të përdhunuara e të djegura në rrugët e Bucha, ekipi francez mbërrin për të hetuar pretendimet për krime lufte

Një ekip francez ka mbërritur sot në Ukrainë për të ndihmuar hetuesit vendas të shqyrtojnë akuzat për krime lufte rreth kryeqytetit Kiev. Lajmi u bë...

Prokurorja e Ukrainës: Në Bucha janë gjetur 164 trupa të pajetë pas tërheqjes së ushtarëve rusë

Prokurorja e Përgjithshme e Ukrainës, Iryna Venedyktovae, deklaroi sot se 164 trupa janë gjetur në periferi të Kievit, Bucha, aty ku u zbulua një...

FOTO/ E veshur me jelek antiplumb, Von Der Leyen viziton nga afër vendin e masakrës në Ukrainë: Në Bucha pamë fytyrën mizore të Putinit

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, bashkë me kryediplomatin e BE-së, Josep Borrell, udhëtuan drejt Ukrainës për t’u takuar me liderët e...

Ministri i Jashtëm ukrainas thirrje: Na dërgoni menjëherë armë, përndryshe do të kemi tragjedi të tjera si në Bucha

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmitry Kuleba ka kërkuar më shumë armë që të arrijnë të fitojnë luftën me rrusët. Ai tha se Ukraina duhet...

Ministrja e Jashtme Kanadasë i kërkon llogari ambasadorit rus: Ajo që kemi parë në Bucha është çnjerëzore

Kanadaja do të thërrasë ambasadorin rus, për të dhënë llogari në lidhje me vrasjet e raportuara të civilëve në periferi të Kievit, Bucha dhe...

Ushtarët rusë të pamëshirshëm, përdhunojnë 25 gra dhe vajza në Bucha

Një zyrtare e lartë ukrainase ka deklaruar se 25 gra dhe vajza janë përdhunuar nga ushtarët rusë në Bucha. Lyudmyla Denisova, Komisionerja për të Drejtat...

Trupa të lidhur, të pushkatuar e të kalbur në Bucha, si nisi masakra që zbehu fitoren e ushtrisë ukrainase

Kolona ruse e tankeve dhe transportuesve të blinduar të personelit kaloi me shpejtësi përgjatë një rruge banimi në Bucha. Ishte data 27 shkurt. Bëhej...

Lajmet e fundit