Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

Bruksel

Kurti: I ofrova Vuçiçit marrëveshje për paqe me 6 pika, ai e refuzoi pa e lexuar fare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur sot për mediat, pas takimit që pati në Bruksel me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç, në prani të...

“Je përgjegjës për gjenocidet”, tensione mes Kurtit dhe Vuçiç në Bruksel, liderëve europianë u tregohen fotografi të…

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar sot në Bruksel me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç në një raund të ri të dialogut Kosovë-Serbi në...

Nis në Bruksel takimi mes Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiç, Borrell: Pres qasje konstruktive nga Kosova dhe Serbia

Ka nisur në Bruksel takimi me skryeministrit të Kosovës albin Kurti dhe Presidentit serb Aleksandër Vuçiç, takim që do të bëhet me ndërmjetësimin e...

Dialogu Kosovë-Serbi, delegacionet e të dy vendeve takohen sot në Bruksel, Lajçak: Do ulem me të dyja palët për të diskutuar çështjet aktuale

Përfaqësusesi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me kryenegociatorin serb, Petar Petkoviç për të biseduar rreth takimit me delegacionin...

Erdogan deklarata të forta ndaj BE: Nuk pranoj udhëzime nga askush, do vazhdojmë kërkime të tjera në Mesdheun Lindor

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka sulmuar ashpër Bashkimin Europian, pasi tha se zyrtarët e BE i kanë kërkuar të mos dërgonte mesazhe të...

Në Bruksel diskutime për Konferencën e parë ndërqeveritare për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, përfaqësuesit e shteteve optimistë: Uroj të kemi lajme të mira

Sot pritet që në Luksemburg të mblidhet Këshilli për çështjet e  përgjithshme të BE-së, në të cilin ministrat për çështje evropiane të vendeve anëtare...

Mblidhet sot Këshilli Europian, caktohet data për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare mes Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut

Ditën e sotme në Brukesl do të mblidhet Këshilli Europian, pasi liderët do të vendosin për datën e mbajtjes së Konferencës së Parë Ndërqeveritare...

“Takimi nuk ishte i lehtë”, Lajçak flet për përballjen mes Kurtit dhe Vuçiç: Të dy liderët treguan qartë se çfarë duan

I dërguari Special i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak e ka cilësuar si të vështirë takimin e sotëm mes kryeministrit Albin Kurti dhe...

Kurti dhe Vuçiç ballë për ballë me njëri-tjetrin, fillon takimi në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kanë nisur takimin e tyre në Bruksel në kuadër të dialogut ndërmjet dy...

Josep Borell flet për takimin e Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel: Më vjen mirë që takimi po ndodh në ditën që Joe Biden është...

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Josep Borrell ka folur në një konferencë për media para...

Lajmet e fundit