Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

Bronx

3-vjeçari bie nga pallati, transportohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme rreth orëve të para të mëngjesit në Bronx ku një trevjeçar ka rënë nga kati...

Dyshonin te mafia shqiptare, zbulohet e vërteta tronditëse për ekzekutimin e bosit italian në Nju Jork

Bosi i një familjeje mafioze italiane në SHBA, Sylvester Zottola u ekzekutua në tetor të vitit të kaluar, teksa po udhëtonte me makinë pranë...

New York Times vlerëson restorantin shqiptar në Bronx

Kritiku gastronom dhe redaktori kolonës ‘Gatimi’ i ‘New York Times Magazine’, Pete Wells, ka bërë një artikull vlerësues për restorantin shqiptar ‘Cka ka Qellu’...

Lajmet e fundit