Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

britanike

Nga 30 mijë në 90 mijë”, Rama: Janë shtuar turistët britanikë në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama thotë se janë shtuar turistët britanikë që kanë vizituar Shqipërinë këtë verë. Nëpërmjet një postimi në facebook, ai shkruan krahasuar me vitin...

Revista prestigjioze britanike shkrim për Shqipërinë: Destinacion fantastik i kuzhinës

Revista prestigjoze britanike Condé Nast Traveller Magazine i ka kushtuar një shkrim Shqipërisë, ku e quan “destinacion fantastik i kuzhinës”. Rama shkruan se revista përmes...

Dy britanikë  të tjerë rrezikohen të dënohen me vdekje, Britania reagon ashpër: Dënojmë shfrytëzimin e të burgosurve të luftës

Dy britanikë të tjerë të kapur nga forcat ruse në Ukrainë, të cilët janë akuzuar si mercenarë. Dylan Healy, një kuzhinier i cili ishte...

U zunë rob në Ukrainë, Rusia DËNON me vdekje dy britanikë dhe një maroken

Dy britanikë dhe një shtetas maroken të kapur dje nga forcat ruse në Ukrainë, janë dënuar me vdekje. Sipas BBC Aiden Aslin, 28 vjeç, nga...

Kapen dy britanikë me pajisje përgjimi në Rinas, dyshimet e para

Autoritetet në Rinas kanë kapur disa pajisje, të cilat dyshohen se janë përgjues. Burime për mediet bëjnë me dije se pajisjet u përkasin dy shtetasve britanikë...


Lajmet e fundit