Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

britanik

Në Ukrainë për punë vullnetare, zhduken dy britanikë

Dy shtetas britanikë janë zhdukur në rajonin lindor të Donetskut të Ukrainës. Policia ukrainase njofton se Andrew Bagshaw, 48 vjeç dhe Christopher Parry, 28 vjeç,...

Deputetët britanik kërkesë Rishi Sunak: Ndrysho ligjet, emigrantët që vijnë nga vende të sigurta si Shqipëria t’u refuzohet kërkesa për azil

Më shumë se 50 deputetë konservatorë i janë drejtuar kryeministrit britanik, Rishi Sunak me një shkresë, ku kërkojnë ndryshime të ligjit të emigracionit. Në këtë...

Ambasadori britanik në Tiranë poston foto me Dua Lipën, fton të gjithë në koncert: E dini ku duhet të jeni nesër!

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith ka ndarë një foto këngëtaren Dua Lipa. Kryediplomati britanik me anë të një statusi në rrjetet sociale ka ftuar...

I rrallë në llojin e tij, britaniku kap peshkun e madh

Një peshkatar britanik ka arritur të kap peshkun më të madh në botë në llojin e peshqeve të artë, në Francë. Peshku i artë është...

“Armik” i Berishës, Ilir Meta takohet me ambasadorin britanik në Shqipëri

Kreu Partisë së Lirisë, Ilir Meta është takuar me ambasadorin britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith. Meta shihet i buzëqeshur krah King-Smith, ndërsa në sfond shihet...

Gledis Nano takon zv/Drejtorin britanik kundër krimit: Ka ardhur koha që bashkëpunimi të kalojë në një tjetër nivel! Do organizojmë operacione policore të përbashkëta

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, zhvilloi sot një takim me Tom Doëdall CBE zëvëndësdrejtorin e Dëpartamentit Ndërkombëtar, Komanda e Inteligjencës,...

U akuzua se përdhunoi një 17-vjeçare, Princi britanik humb titujt mbretërorë

Beteja ligjore e birit të mbretëreshës së Anglisë, Princit Andrew ka përfunduar dhe ai ka humbur të gjithë titujt. Titujt ushtarakë të Dukës së Jorkut...

Kryeministri britanik: BE po bëhet negative në raport me Brexit

Bashkimi Evropian po bëhet "negativ " në lidhje me perspektivën e arritjes së një marrëveshjeje të Brexit-it, por megjithatë ajo mund të bëhet, tha...

Pamjet që po bëjnë xhiron e botës/ Dha dorëheqjen, ish- ministri britanik përdor trenin pasi largohet nga zyra

Teksa ka mbajtur postin e kancelarit të Thesarit, Philip Hammond, ishte për tre vite njeriu i dytë më i fuqishëm në qeverinë britanike pas...

Kosova do të shpallë ‘Non Grata’ gazetarin britanik

Gazetari britanik Graham Phillips pritet të shpallet sot person i padëshirueshëm (non grata) në  Kosovë. Vendimi për Graham Phillips është...

Lajmet e fundit