Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

britania

Konflikti me Iranin, Britania dërgon sërish anije ushtarake në Gjirin Persik

Britania tha se do të dërgojë edhe një anije luftarake në Gjirin Persik për të mbrojtur lirinë e navigimit në rajonin e tensionuar. ...

Britania donte ta deportonte, djaloshi shqiptar ‘shkëlqen në shkollë’ dhe fiton të drejtën e qëndrimit

Djaloshi 18-vjeçar Stiven Bregu ka arritur më në fund të fitojë të drejtën e qëndrimit në Britaninë e Madhe. Ai arriti...

Konfiskimi i anijes-cisternë nga Rojet Revolucionare të Iranit, Sekretari britanik Jeremy Hunt kërkon zhbllokimin e saj

Sekretari i Jashtëm britanik Jeremy Hunt i kërkon Iranit që të lirojë anijen-cisternë me flamur britanik të konfiskuar në Gjirin Persik. ...

Vjen lajmi fantastik nga Anglia për shqiptarët, emigrantët e paligjshëm do përfitojnë nënshtetësi…

Një lajm fantastik vjen për emigrantët nga Britania e Madhe, aty ku ka edhe një numër të madh shqiptarësh. Ditën e...

Protestuesit godasin me ‘MILKSHAKE’ liderin britanik

Lideri i partisë opozitare Nigel Farage, i cili mbështet largimin e Anglisë nga BE-ja është goditur me një milkshake në një marshim në rrugën...

Situata në Libi, Britania: Jemi të shqetësuar thellë

Britania e Madhe është thellësisht e shqetësuar për situatën humanitare dhe atë të sigurisë në Libi, ka thënë Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt...

The Sun: Si shqiptarët, nga emigrantë u bënë mafiozët me të frikshëm në Britaninë e Madhe (Kush janë bosët e kokainës e prostitucionit –...

The Sun ka botuar një artikull në të cilin përshkruhet me detaje se si shqiptarët emigrantë ‘u stabilizuan’ në Britani dhe u bënë kriminelët...

‘Nuk ka marrëveshje’, Britania këshilla publikut për daljen nga BE

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar po fillon të këshillojë njerëzit, bizneset dhe grupet e tjera të interesit se si të planifikojnë mundësinë e largimit...

Të qenurit Dukeshë KUSHTON, Pallati Mbretëor ashpërson rregullat ndaj Meghan Markle

Meghan Markle është kthyer në një ndër femrat më me influencë në botë, ndërsa vihet re se të kaluarit direkt nga jeta e një...

Largimi nga Bashkimi Europian, Britania nuk do të kërkojë zgjatje të periudhës tranzitore

Ministri i Kabinetit qeveritar, David Lidington, ka thënë se Britania nuk do të kërkojë zgjatjen e përiudhës tranzitore dy-vjjeçare pasi të largohet nga Bashkimi...

Lajmet e fundit