Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

britania

“Lajm i keq” për trafikantët, Britania i dhuron Shqipërisë pajisjen eficcente që zbulon drogën (FOTO)

Drejtori i Përgjithshëm i Doganave, Gent Gazheli priti sot në një takim autoritetet e “Border Force International”, të Britanisë së Madhe, në kuadër të...

Gazetari jep lajmin e mirë nga Britania: Shqipëria mund të jetë në listën e gjelbër, mund të udhëtohet pa karantinë

Gazetari shqiptar në Londër, Arben Manaj thotë se së shpejti Shqipëria mund të jetë në listën e gjelber të vendeve drejt të cilave mund...

Ishte duke festuar me shoqet në pishinë, 25-vjeçarja përfundon në spital dhe del prej andej me një këmbë të prerë (ARSYEJA)

Një vajzë e re mbeti pa një këmbë dhe pa disa gishta në tjetrën, pasi u fut në një pishinë me ujë të nxehtë,...

Qeveria britanike shpall listën: S’ka pushime në Francë, Spanjë, Greqi dhe Turqi! Ja vendet e lejuara

Qeveria britanike ka publikuar listën me shtetet te të cilat turistët britanikë mund të udhëtojnë pa qenë nevoja për t’u karantinuar më pas. Ajo që...

Anglia i kthehet “normalitetit”, vajzat dehen dhe kapen për flokësh në bregdet (VIDEO)

Falë vaksinimit masiv, Britania e Madhe ka hequr disa nga kufizimet për koronavirusin. Njerëzit kanë qenë më të lirë që të lëvizin dhe të argëtohen....

Merr fund “vuajtja” nga Covid, edhe tre ditë dhe ky shtet arrin imunitetin e tufës

Të hënën Britania do të arrijë imuinitetin e qytetarëve nga Covid-10. 74% e popullsisë do të jetë e mbrojtur nga virusi dhe sipas ministrit...

Programi më i madh që ka nisur vendi, Britania vaksinon gjysmën e popullsisë për t’i mbrojtur nga Covid-19

Në Britani të Madhe, aty ku janë rreth 67 milionë banorë, deri më tani janë vaksinuar 26 milionë persona, me të paktën një dozë...

Britania miratoi vaksinën e Pfizer, nga Belgjika nisen kamionët me dozat e para

Ditën e sotme Britania e Madhe ka miratuar vaksinën Pfizer/Biontech për përdorim të gjerë, duke u bërë vendi i parë në botë që e...

Italia dhe Britania shënojnë rritje të rasteve me Covid-19, shtohet dhe numri i viktimave

Italia vijon të shënojë rritje të numrit të personave të infektuar me koronavirus. Të dhënat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë bëjnë...

STUDIMI/ ‘Puna nga shtëpia’, britanikët i kushtojnë 1 orë më shumë se në zyrë

Ajo që u ndikua më së shumti fill me nisjen e pandemisë është puna. Dyshimet nëse do të kishte sukses të punuarit nga shtëpia...

Lajmet e fundit