Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Britania e Madhe

Britania e Madhe i dhuron Policisë së Shtetit 3 pajisje për detektimin e lëndëve narkotike, Ardi Veliu: Përdorimi i tyre do sjellë rritjen e...

Forcat Kufitare të Britanisë së Madhe i kanë dhuruar Policisë së Shtetit, 3 pajisje për detektimin e lëndëve narkotike dhe të substancave të tjera...

“Në zonat e kuqe shënohet rritje”, ekspertët paralajmërojnë: Mbretëria e Bashkuar mund të jetë duke përjetuar valën e tretë të Covid-19

Ekspertët kanë paralajmëruar se një valë e tretë e Covid-19 mund të jetë tashmë duke u zhvilluar në Mbretërinë e Bashkuar, ndërsa infeksionet vazhdojnë...

E plagosën me thikë pas një konflikti, ndërron jetë 22-vjeçari shqiptar në Britaninë e Madhe (EMRI-FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Britaninë e Madhe, ku si pasojë ka humbur jetën një 22-vjeçar shqiptar. Mediat e huaja bëjnë me dije...

Hapen baret e restorantet, Britania e Madhe “merr frymë” lehtësohen masat anti-Covid

Britania e Madhe do të hedh një hap të rëndësishëm për të rikthyer jetën e qytetarëve në normalitet. Nga e hëna më 17 maj,...

E pabesueshme, gjatë 24 orëve të fundit Shqipëria regjistroi 2 viktima nga Covid, Britania më pak (SHIFRAT)

Një lajm i mirë vjen nga Britania e Madhe, lidhur me situatën e koronavirusit në vendin ishullor. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

Konsumuan bonbone me kanabis, katër fëmijë përfundojnë me urgjencë në spital, njëri në rrezik për jetën

Katër fëmijë kanë përfunduar në spital pasi kishim konsumuar bonbone me kanabis. Ngjarja ka ndodhur në Britaninë e Madhe ku të miturit pasi kishin konsumuar...

Boris Johnson tregon nëse anglezët mund të bëjnë pushime dhe ku mund të shkojnë me pasaportat-covid

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson pritet qartësojë nesër nëse britanikët mund të nisin sezonin e pushimeve në muajin maj. Johnson do t’i drejtohet...

U mërzitën nga karantina dhe udhëtuan 150 milje, e pësojnë keq të rinjtë shqiptarë në Britani

Policia britanike ka gjobitur tre të rinj shqiptarë, pasi kanë udhëtuar 150 milje në Peak District sepse 'bllokimi është i mërzitshëm'. ...

Britania shënon ditën më VDEKJEPRURËSE që nga fillimi i pandemisë, raportohen mijëra raste të reja në 24 orë

Britania regjistroi sot një rekord prej 1,610 vdekjesh të reja nga koronavirusi, duke shënuar kështu ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë. ...

Dita më e ZEZË për Britaninë e Madhe, raportohen shifra REKORD të viktimave nga Covid-19

Britania ka shënuar një tjetër rekord negativ të numrit të vdekjeve nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit, kanë humbur jetën...

Lajmet e fundit