Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

britani e madhe

Udhëtonin drejt Britanisë të fshehur në anije, policia holandeze arreston 9 shqiptarët

Policia holandeze ka arrestuar 9 shqiptarë, të cilët ishin fshehur në një anije dhe po udhëtonin drejt Britanisë së Madhe.Sipas një zëdhënësi të policisë,...

Bota po fillon të “hapet”, shumë vende lehtësojnë masat e anti-Covid

Në të gjithë botën ditëve të fundit po vihet re një ulje e numrit të rasteve së të infektuarve me Covid-19, prandaj dhe shtete...

Dhomat e Huaja të Tregtisë në Shqipëri tërheqin vëmendjen e qeverisë shqiptare ndaj investimeve të huaja

Në një takim të Dhomave Bilaterale në Shqiperi, të mbajtur në zyrat e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Shqipëri-Britani e Madhe, përfaqësuesit e Dhomave...

20-vjeçarja ‘në hall’ se nuk gjen dot të dashur, meshkujt zhduken nga jeta e saj kur mësojnë ‘pasionin e frikshëm’ që ka…

Një vajzë në Britaninë e Madhe ka rrëfyer për vështirësitë që ajo po përjeton për të gjetur dashurinë e jetës, kjo për shkak të...

Britania e Madhe siguron 340 milionë doza të vaksinës anti-COVID-19

Qeveria britanike ka siguruar tashmë një total prej 340 milionë doza të vaksinës antiCOVID-19, pas marrëveshjes së përfunduar sot me laboratorët amerikanë “Johnson &...

Gruaja me shami bëhet gjykatësja e parë në Britani

Një grua në Britani është bërë gjyqtarja e parë në botën perëndimore që mban veshur një shami. Raffia Arshad, 40 vjeç,...

Në Britani ende po vdesin qindra njerëz nga Covid-19 (SHIFRAT E FUNDIT)

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të afektuarve me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar. Në 24 orët e...

‘Vendi me më shumë viktima në Europë’, Covid-19 bën ‘namin’ në Britani: Çdo 2 minuta vdes një person

Britania vijon të mbetet zona më e kuqe në të gjithë Europën, përsa i përket shifrave të Covid-19. Gjatë 24 orëve...

Këta janë 9 personat më të kerkuar në Britani, mes tyre një shqiptar (FOTO- EMRI)

Autoritetet e policisë në Britaninë e Madhe kanë publikuar emrat e 9 personave më të kërkuar në vend.   Në emrat...

Dy fëmijë nga Vietnami blejnë me kursimet e tyre dhe dhurojnë 20 mijë maska për Britaninë e Madhe

Në kohën kur bota po 'gjunjëzohet' nga koronavirusi, të shumtë janë ata persona që po mundohen në mënyra të ndryshme të ndihmojnë. ...

Lajmet e fundit