Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

britani e madhe

“Pjesëmarrja e grave në ushtri, i forcon ato edhe në shoqëri”, ambasada angleze ndan historinë e kapitenes Albana Strori

Albana Strori është kapitene në Forcat e Armatosura të Shqipërisë, por e stërvitur dhe e trajnuar me forcat ushtarake në Britaninë e Madhe. Foto...

Adoleshentët vishen me fund, në shenjë proteste pasi shkolla ndaloi pantallonat e shkurtra në mes të vapës

Një grup adoleshentësh kanë shkuar në shkollë me fund vajzash në shenjë proteste për ndalimin që i ka bërë shkolla veshjes së pantallonave të...

Lëvizte lakuriq nëpër shtëpi, gruaja merr letrën “e çuditshme” nga fqinji: Fëmijët e mi nuk duan të shohin të pasmet e tua nga dritarja...

Një grua në Britaninë e Madhe është “shokuar” nga një letër që ka marrë nga fqinji i saj. Lëvizjet e saj nëpër shtëpi lakuriq,...

Britania nën ethet e Covid-19, varianti Delta “bën namin” dhe shkakton mijëra të infektuar për 24 orë (BILANCI I FRIKSHËM)

Varianti Delta po përhapet me shpejtësi të madhe në të gjithë botën. Aktualisht vendi më i prekur është Britania e Madhe, ku vetëm në...

Varianti DELTA bën “namin” në Britaninë e Madhe, mbi 32 mijë infektime të reja në 24 orët e fundit

Varianti “DELTA” po paraqitet shumë shqetësues në Britaninë e Madhe, pasi në 24 orët e fudnit janë regjistruar më shumë se 32 mijë raste...

Nëna me e re në Angli, vajza 11 vjeçe sjell në jetë foshnjën, familja e tronditur: Nuk dinim gjë

Një vajzë 11 vjeçe bësohet se është nëna më e re në Britaninë e Madhe. Mediat atje shkruajnë se e mitura ka sjellë në...

Pas 15 muajsh në spital, 49 vjeçari vdes nga Covid-19: U kërkoi mjekëve të ndërprisnin trajtimin

Jason Kelk, 49 vjeç ka ndërruar jetë 3 ditë më parë në Britaninë e Madhe duke u bërë pacienti i parqë që ka qëndruar...

Udhëtonin drejt Britanisë të fshehur në anije, policia holandeze arreston 9 shqiptarët

Policia holandeze ka arrestuar 9 shqiptarë, të cilët ishin fshehur në një anije dhe po udhëtonin drejt Britanisë së Madhe.Sipas një zëdhënësi të policisë,...

Bota po fillon të “hapet”, shumë vende lehtësojnë masat e anti-Covid

Në të gjithë botën ditëve të fundit po vihet re një ulje e numrit të rasteve së të infektuarve me Covid-19, prandaj dhe shtete...

Dhomat e Huaja të Tregtisë në Shqipëri tërheqin vëmendjen e qeverisë shqiptare ndaj investimeve të huaja

Në një takim të Dhomave Bilaterale në Shqiperi, të mbajtur në zyrat e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Shqipëri-Britani e Madhe, përfaqësuesit e Dhomave...

Lajmet e fundit