Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

bregdeti

PAMJET: Hapet zyrtarisht Kardhiq-Delvinë, rruga që afron bregdetin e Sarandës

Rruga Kardhiq-Delvinë është hapur zyrtarisht mëngjesin e kësaj të shtune, 2 korrik, ashtu siç ishte premtuar nga qeveria. Aksi që sjell Sarandën më afër...

Destinacion bregdeti dhe qytetet turistike, më shumë se 6.000 shqiptarë të Kosovës kaluan sot doganën

Afrimi i verës dhe koha e mirë në Shqipëri ka bërë që këtë fundjavë shqiptarët e Kosovës të nisen drejt bregdetit dhe qyteteve turistike....

Bregdeti i Vlorës mbushet me mbeturina, dallgët e forta nxjerrin “zbuluar” dëmet që pushuesit i kanë bërë detit

Deti i trazuar ditën e djeshme në qytetin e Vlorës ka nxjerrë mbeturinat përgjatë plazhit. Nga zona e skelës përgjatë Lungo-Mares nga pamjet e publikuar...

Temperaturat e larta dhe heqja e kufizimeve favorizojnë turizmin, mijëra shqiptarë të Kosovës dynden drejt bregdetit të Shqipërisë

Temperaturat e larta dhe heqja e kufizimeve anti-COVID kanë favorizuar turizmin në vendin tonë, duke bërë që mijëra turistë të vijnë për të kaluar...

“Rruga e Ferrit” për pushuesit, gazetari raporton nga Vlora për gjendjen skandaloze të kalimit për në bregdet

Rruga te Jonufra në segmentin kur shkon nga Vlora në Llogara është e prishur në njërën anë të saj. Edhe pse Vlora çeli zyrtarisht...

Qytetarët mbushin bregdetin e Durrësit, vizitorët nga Tirana rëndojnë trafikun e qytetit

Ngritja e temperaturave ka bërë që qytetarët të dalin për një shëtitje këtë të diele. Qytetarët nga Durrësi, por edhe nga Tirana, të cilët kanë...

Fotografohet e gjithë vija bregdetare e Shqipërisë, Rama: Ka nisur puna për ligjin e ri (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama njofton për ecurinë e punës në lidhje me “Reformën për vijën bregdetare 2020”. Rama ka shpërndarë një video...

Deputeti vlonjat publikon videon: Si po grabit qeveria tokat në bregdet duke ia dhënë 5 oligarkëve

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj përmes një video të postuar në profilin e tij në Facebook denoncon, sipas tij vjedhjen që po i...

Artan Lame: PUSHTETARË të majtë e të djathtë në sitën e kontrollit të PRONAVE në Bregdet (INTERVISTA – ARGUMENTET)

Artan Lame, drejtori i Aluiznit dhe tashmë në mbikqyrjen e njësisë së verifikimit të pronave, sidomos atyre në bregdet për të cilat eshtë ngritur...

Lajmet e fundit