Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Brazil

I thotë JO “Sputnik V”, Brazili refuzon të marrë vaksinat ruse

Autoritetet e shëndetit në Brazil nuk kanë pranuar që vendi i tyre të marrë dozat e vaksinës “Sputnik V”, edhe pse 14 shtetet federale...

Tentoi të përdhunonte mbesën, i dashuri i 20-vjeçares merr hak, i pret organin gjential 36-vjeçarit dhe ja hedh derrave

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Brazil, ku xhaxhai tentoi të përdhunonte mbesën e tij, 20-vjeçare. Sipas raportimeve të bëra nga mediat e huaja...

“Nuk ka qetësues po detyrohemi t’i lidhim pas shtratit”, TMERR brenda spitalit ku trajtohen të infektuarit me Covid, infermierja: Po i intubojmë zgjuar

Mungesa e ilaçeve, qetësuese në spitalet e Rio de Janerio në Brazil ka bërë që mjekët t'i vendosin në intubim pacientët e infektuar me Covid...

Brazili i gjunjëzuar nga Covid, çdo 30 sekonda vdes një person

Brazili është një nga vendet më të prekura nga Covid-19 në të gjithë botën. Shifrat atje janë të frikshme, edhe për shkak të mungesës...

Makina mijëra euro iu përfshi nga flakët, Françeska tregon arsyen, teksa është duke e “djegur” në Brazil

Para dy ditësh në media qarkulloi lajmi se makina e tipit “Rang Rover” në pronësi të Françeska Jaçes ishte përfshirë nga flakët.  Lart e poshtë...

E pazakontë në Brazil, spitalet nuk kanë shtretër, gruaja me Covid merr oksigjenin në korridor me tub përmes dritareve të spitalit (VIDEO)

Brazili është vendi më i goditur në botë nga pandemia ndërsa së fundmi çdo ditë raportohen 79,000 raste të reja me COVID-19. Kapacitetet në...

TRAGJIKE/ Gruaja xheloze qëllon me armë 26-vjeçaren, e vrau vetëm se ishte ulur pranë burrit të saj (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Brazil, ku një grua xheloze ka vrarë një vajzë 26-vjeçare. Gruaja hyri në lokalin...

Atentat MAFIOZ në Brazil, ekzekutohet “me bukë në gojë” në restorant 47-vjeçari nga Tirana (EMRI-DETAJE)

Ekzekutohet në një atentat mafioz në Brazil një 47-vjeçar nga shqiptar nga Tirana. Krimi ka ndodhur ditën e djeshme rreth orës...

Me eksploziv dhe pengje, 30 të armatosur grabisin bankën në Brazil, lekët i ‘mbjellin’ rrugëve (VIDEO)

Një grup burrash të armatosur kanë sulmuar një bankë në Brazil, me një stil ushtarak me eksploziv dhe disa pengje. Ata...

Brazili drejt kolapsit, në 24 orët e fundit regjistrohen mbi 1200 viktima nga COVID-19

Situata e koronavirusit në Brazil po përkeqësohet nga dita në ditë, ndërkohë që në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë në Brazil ka...


Lajmet e fundit