Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Brazil

25 persona të vdekur nga të shtënat në Rio de Janerio, banorët akuzojnë policinë

Zyra e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut ka kritikuar ashpër një sulm policor kundër trafikantëve të dyshuar të drogës në Rio...

“Kërcet” arma mes Policisë dhe bandave kriminale, vdesin 25 persona, mes tyre një oficer

Të paktën 25 persona, përfshirë një oficer policie janë vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri në Rio de Janeiro. Shkëmbimi i zjarrit ndodhi gjatë një operacioni...

E tmerrshme/ Adoleshenti hyn në çerdhe, vret 3 fëmijë të vegjël dhe dy edukatore

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Brazil. Një djalë 18-vjeçar hyri në një çerdhe dhe qëlloi me një thikë të madhe disa...

I thotë JO “Sputnik V”, Brazili refuzon të marrë vaksinat ruse

Autoritetet e shëndetit në Brazil nuk kanë pranuar që vendi i tyre të marrë dozat e vaksinës “Sputnik V”, edhe pse 14 shtetet federale...

Tentoi të përdhunonte mbesën, i dashuri i 20-vjeçares merr hak, i pret organin gjential 36-vjeçarit dhe ja hedh derrave

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Brazil, ku xhaxhai tentoi të përdhunonte mbesën e tij, 20-vjeçare. Sipas raportimeve të bëra nga mediat e huaja...

“Nuk ka qetësues po detyrohemi t’i lidhim pas shtratit”, TMERR brenda spitalit ku trajtohen të infektuarit me Covid, infermierja: Po i intubojmë zgjuar

Mungesa e ilaçeve, qetësuese në spitalet e Rio de Janerio në Brazil ka bërë që mjekët t'i vendosin në intubim pacientët e infektuar me Covid...

Brazili i gjunjëzuar nga Covid, çdo 30 sekonda vdes një person

Brazili është një nga vendet më të prekura nga Covid-19 në të gjithë botën. Shifrat atje janë të frikshme, edhe për shkak të mungesës...

Makina mijëra euro iu përfshi nga flakët, Françeska tregon arsyen, teksa është duke e “djegur” në Brazil

Para dy ditësh në media qarkulloi lajmi se makina e tipit “Rang Rover” në pronësi të Françeska Jaçes ishte përfshirë nga flakët.  Lart e poshtë...

E pazakontë në Brazil, spitalet nuk kanë shtretër, gruaja me Covid merr oksigjenin në korridor me tub përmes dritareve të spitalit (VIDEO)

Brazili është vendi më i goditur në botë nga pandemia ndërsa së fundmi çdo ditë raportohen 79,000 raste të reja me COVID-19. Kapacitetet në...

TRAGJIKE/ Gruaja xheloze qëllon me armë 26-vjeçaren, e vrau vetëm se ishte ulur pranë burrit të saj (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Brazil, ku një grua xheloze ka vrarë një vajzë 26-vjeçare. Gruaja hyri në lokalin...

Lajmet e fundit