Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

Brazil

Brazili pezullon përdorimin e 12 milionë dozave të vaksinës Sinovac, ja arsyeja

Rregullatori federal i shëndetësisë në Brazil Anvisa pezulloi të shtunën përdorimin e mbi 12 milionë dozave të vaksinës Sinovac Biotech, të prodhuara në një...

Drogë dhe armë, arrestohet 27- vjeçarja që drejtonte bandën e trafikut në Brazil, e reja po pushonte në vendin luksoz

Një 27-vjeçare braziliane, e njohur si një nga krerët e një karteli droge në Brazil është arrestuar nga policia. E reja, Valeska Pereira Monteiro u...

Sapo doli nga festa, modelja e njohur qëllohet për vdekje nga persona të paidentifikuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Brazil, ku është ekzekutuar një modele. Mediat e huaja bëjnë me dije se modelja Raila Sales Ferreira ...

VIDEO/ Brazili “përtyp” Spanjën në finale, dërgon në shtëpi medaljen e artë

Brazili ia ka dalë të triumfojë në finalen e Lojërave Olimpike Tokyo 2020 në futboll, ku mposhti 2-1 Spanjën.  Në Yakohama, brazilianët kishin mundësi...

Europa “digjet”, në Brazil nis dëbora me temperatura -8 gradë Celcius

E ndërsa Europa po përballet me valën e të nxehtit afrikan, jugu i Brazilit është përfshirë nga i ftohti ekstrem dhe rreshje dëbore, të...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim DROGE, arrestohet në Qafë Thamë 39-vjeçari, pritet ekstradimi drejt BRAZILIT

Një 39-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar ka rënë në prangat e policisë në Qafë Thanë. Në pranga ka rënë shtetasi F. V., 39 vjeç,...

Përfshihet nga flakët spitali Covid, humbin jetën katër pacientë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një spital Covid në Brazil, ku katër pacientë kanë humbur jetën. Gjatë orëve të para të mëngjesit spitali...

Zjarr masiv në spitalin Covid-19 në Brazil, 4 pacientë vdesin nga asfiksimi (FOTO)

Një zjarr masiv ka përfshirë një spital publik Covid-19 në qytetin Aracaju, në Brazil, duke shkaktuar vdekjen e 4 pacientëve. Autoritetet thanë se zjarri ra...

Bie nga kati i 5-të i hotelit, vdes në mënyrë tragjike këngëtari i njohur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Brazil, ku këngëtari i njohur brazilian ka humbur jetën në mënyrë tragjike. Bëhet me dije se këngëtari i...

35-vjeçarja vdes pas vaksinimit, ky shtet pezullon përdorimin e AstraZenecas te gratë shtatzëna

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Brazil në Rio de Janeiro, ku një 35-vjeçare shtatzënë ka ndërruar jetë, pasi u vaksinua me AstraZeneca. Mediat...

Lajmet e fundit