Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
4.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Boterori

Botërori “Katar 2022”/ Trajneri Reja shpall listën ndaj Anglisë dhe Andorrës

Trajneri i Kombëtares shqiptare Edoardo Reja, ka bërë publike ditën e sotme listën me 24 lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet e fundit kualifikuese...

Fitorja me Poloninë na afron me “Play Off-in”, por ja si mund të kualifikohet Shqipëria në Kampionatin Botëror

Ndeshja e sotme mes Shqipërisë dhe Polonisë do të jetë vendimtare për ekipin që me shumë mundësi do ta përfundojë Grupin I në vendin...

FIFA materializon idenë e çmendur, Europiani dhe Botërori çdo 2 vjet

FIFA ka në plan të miratojë propozimin që Botërori të zhvillohet një herë në çdo dy vjet. Në majin e këtij viti, në Kongresin...

Fitoi Botërorin, Mbappe përgjigjet Real Madridit: Jam 100 për qind i sigurt

Kylian Mbappe mundi të fitojë Botërorin “Rusi 2018” me Francën duke fituar në të njëjtën kohë dhe titullin si lojtari më i mirë i...

Zbulohet shkaku i eleminimit të Gjermanisë, lojtarët e gdhinin rregullisht

Eleminimi i Gjermanisë që në fazën e grupeve në Botëror përbën deri më tani ngjarjen më të bujshme në Rusi. Shumë tifozë u zhgënjyen...

Juventus do ta kishte blerë Ronaldon që kur ishte 18 vjeç, por dështoi për faj të këtij lojtari

Këto ditë të fundit Botërori është eklipsuar nga lajmet e merkatos mbi një transferim të mundshëm të Kristiano Ronaldos te Juventus. ...

Shoferin e zë gjumi në timon, përplas TURMËN me këmbësorë në Rusi

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar në Sochi të Rusisë, ku një makinë është futur në një turmë këmbësorësh duke lënë katër të...

Belgjika i heq fitoren nga duart Japonisë, përmbys rezultatin 3-2 në minutën e fundit

Belgjika dhuron spektakël duke përmbysur rezultatin me Japoninë 3-2 dhe duke marrë kualifikimin për në fazën tjetër të finaleve të Kupës së Botës. ...

Lajmet e fundit