Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

boterori 2018

FIFA përzgjedh golin më të bukur të Botërorit (VIDEO)

“U përpoqa ta qëlloja topin nga drejtimi që më erdhi, nuk mendova për asgjë, kur ai përfundoj në rrjetë u ndjeva shumë i...

Belgjika ndërpret ëndrrën e botërorit, Franca zyrtarisht në FINALE

Është mbyllur pak momente më parë gjysëmfinalja e parë e Botërorit në Rusi midis kombëtareve të Francës dhe Belgjikës. Ndeshja ka...

Kroacia në gjysmë finale për herë të dytë pas 20 vitesh, ish-trajneri i Dinamos barazon rekordin e epokës

Shuker Kroacia është gjysmë finalistja e fundit e Botërorit "Rusi 2018" pas një ndeshje dramatike përballë vendasve në Soçi. Koha e...

Autogoli i jep fund ëndrrës së futbollistëve shqiptar, Zvicra eleminohet nga Botërori

Ëndrra e kombëtares zviceriane për të fituar Botërorin e 2018 ka marrë fund ditën e sotme, pas autogolit të Akanjit. Zvicra...

Në Botëror po bën ‘namin’, por Ronaldos i bie çmimi në merkato

Sipas të dhënave më të fundit nga merkato, “pazari” për sulmuesin e Real Madrid ka rënë ndjeshëm, duke u fiksuar aktualisht në shifrën 120...

Skualifikimi i Gjermanisë nga Botërori, reagon për herë të parë kancelarja Merkel

Ditën e sotme kampionia e botës, Gjermania u skualifikua nga Botërori pas humbjes 0-2 me Korenë e Jugut, teksa ka reaguar për herë të...

Lajmet e fundit