Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

bote

SITUATA ALARMANTE/ Shtohen me shpejtësi rastet e COVID-19 kudo nëpër botë… SHBA mbi 4.2 milionë raste (BILANCI)

Sot, e hënë 27 korrik 2020, drejtori i ‘’Organizatës të Shëndetit Botëror’’ Tedros Adhanom Ghebreyesus ka raportuar situatën emergjente të rasteve te COVID-it kudo...

Covid po infekton botën, shkon në mbi 16 milionë numri i personave të prekur

Covid-19 po merr përmasa alarmante. Në të gjithë botën, numri i të prekurve nga Covid ka shkuar në mbi 16 milionë. ...

Tragjike në Belgjikë, vajza 3 vjeçare ndërron jetë nga COVID, alarmohen shkencëtarët dhe prindërit

Një vajzë e vogël tre vjecare ndërroi jetë për shkak të coronavirusit në Belgjikë. Lajmi u bë publik nga zëdhënësi interfederale e covid-19 Boudewijin...

Shifra rekord të Covid në botë që nga fillimi i pandemisë, për 24 orë rreth 260 mijë të infektuar (Vendet me numrin më të lartë)

Në 24 orët e fundit në botë sipas OBSH-së janë regjistruar 259.848 raste të reja me koronavirus, një shifër rekord. Kjo...

UNICEF publikon shifrat tronditëse: Ja sa milionë fëmijë janë zhvendosur nga vendet e tyre për shkak të dhunës

Shifra tronditëse janë publikuar nga UNICEF, Agjencia për Fëmijë e Kombeve të Bashkuara, e cila thotë se 19 milionë fëmijë janë zhvendosur nga vendet...

Në kohë karantine, gruaja thyen të dyja këmbët duke mësuar sfidën e vallëzimit që po bën namin në TikTok

Një nënë e dy fëmijëve të Qarkut Durham përfundoi në allci sepse pas përpjekjeve për të mësuar sfidën e vallëzimit TikTok ajo theu kyçet...

Mësimi online prej Covid, doktori i njohur ngre alarmin: Interneti po ‘kërcënon’ fëmijët

Interneti prej kohësh është kthyer në një kërcënim për fëmijët. Veçanërisht tashmë që pandemia Covid-19 po gjunjëzon botën, fëmijët janë më shumë se asnjëherë...

Si të pastroni dhe vrisni COVID-19, por të shmangni kimikatet e ashpra që mund t’ju dëmtojnë shëndetin

SARS-CoV-2 dhe patogjenë të tjerë potencialisht të rrezikshëm për jetën mund të pushtojnë hapësirat tuaja të jetesës.   Një studim i...

Koronavirusi nuk ndalet, regjistrohen 3 mijë të vdekur, 90.000 të infektuar

Koronavirusi vdekjeprurës po 'sundon' botën. Deri më tani ai ka vrarë 3.000 persona dhe 90.000 të tjerë janë të infektuar në rang global. ...

Tentuan të kalojnë drejt Anglisë 39 EMIGRANTËT, trafikantët u kthejnë paratë familjarëve të viktimave

Ndonëse policia britanike nuk ka ende informacion mbi identitetin e 39 viktimave që u gjetën brenda një kamioni në Angli, shpresat e familjarëve po...

Lajmet e fundit