Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

bota

Britani/ Dasma kthehet në ‘fushë betejë’, nusja e dehur përleshet e rrokullisur në bar (VIDEO E PAZAKONTË)

Një video aspak e zakontë është bërë virale në Britani pasi duken momentet sesi nusja pasi ka përfunduar dasma, përleshet keq me një person....

SHBA/ 29-vjeçari u qëllua 7 herë me plumba para syve të 3 fëmijëve të tij, Beyonce dhe Cardi B mbështetje për gjithë njerëzit me...

Pak ditë më parë bëri bujë një video në të cilën tregohej sesi policia e SHBA-së goditi me 7 plumba në kurriz një person...

107- vjeçarja shërohet nga koronavirusi, tregon ‘sekretin’ e jetëgjatësisë së saj

107- vjeçarja, Angela është e mbijetuara me moshën më të vjetër nga Covid-19, në Britani.   Angela Hutor, e cila u...

102 ditë pa asnjë të infektuar por, Zelanda e Re shtyn zgjedhjet për shkak të COVID

Pas njoftimit më datë 14 gusht se Zelanda e Re do të rikthente karantinën, kryeministrja Jacinda Ardern ka bërë me dije në një konferencë...

PANDEMIA/ Polemika të shumta ne Parlamentin italian, Giussepe Conte zgjat gjendjen e jashtëzakonshme deri më 15 tetor

Ndryshe nga Shqipëria, Italia po vijon gjendjen e jashtëzakonshme. Parlamenti italian miratoi të martën një kërkesë të kryeministrit Giuseppe Conte për...

Mbesa akuzon presidentin amerikan Donald Trump: Presidenti do të bëhet akoma më keq! Publikon librin për familjen

Një akuzë e vecantë vjen për presidentin amerikan Donal Trump nga mbesa e tij Mary Trump. Në një intervistë ekskluzive për...

COVID 19/ Franca duke filluar nga dita e hënë, rihap stadiumet dhe kinematë

Qeveria franceze ka njoftuar se të hënën do të rihapë kinematë, qendrat e pushimeve dhe kazinotë, pas mbylljes prej infeksionit Covid-19. ...

Trump i qartë: Me apo pa vaksinë, SHBA do të rihapet

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka thënë se vendi do të rihapet me apo pa një vaksinë për koronavirusin. Trump e...

OBSH: Virusi mund të mos zhduket kurrë

Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH) është shprehur se  koronavirusi "mund të mos zhduket kurrë".   Në një konferencë për shtyp, Drejtori...

Sulm terrorist në marternitet/ 11 të vrarë dhe 15 të plagosur, mes tyre dy foshnje të porsalindura

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kabul, Afganistan. Një sulm terrorist  është bërë në një marternitet, ku...

Lajmet e fundit