Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

bota

Greqia vijon ndihmën për Turqinë, dërgon kamionë me batanije, ngrohëse dhe ilaçe

Një ngarkesë e re ndihme humanitare nga Greqia u nis mesditën e së mërkurës nga porti i Pireut për në rajonet që u goditën...

Gjithë bota në krah të Turqisë dhe Sirisë, ekipet dhe ndihmat ndërkombëtare nisen drejt zonave të shkatërruara

Komuniteti ndërkombëtar ka qenë i shpejtë në reagimin e vetë për të ofruar ndihmë për Turqinë dhe Sirinë, pas tërmetit tragjik që ka rënë...

VIDEO VIRALE/ Ishte duke raportuar, elefanti nuk lë të qetë gazetarin

Videoja e një gazetari që teksa po raportonte ngacmohej nga një foshnje elefant është bërë virale në rrjetet sociale. Gazetari i KBC, Alvin Patterson Kaunda,...

Franca PARALAJMËRON botën: Bëhuni gati! Lufta në Ukrainë do të zgjasë, përgatituni për pasojat

Ministri i Jashtëm i Francës, Jean-Yves Le Drian, ka paralajmëruar udhëheqëzit ndërkombëtarë se lufta në Ukrainë do të vazhdojë prandaj edhe duhet të përgatiten. Në...

Putin firmos ligjin: 15 vite burg për gazetarët që shpërndajnë informacione “të rreme”

Presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar projektligjin që dënon përhapjen e informacionit të rreme për forcat ruse të vendit. Sipas këtij ligji, të gjithë ata...

Kreshnik Spahiu: Ja çfarë mund t’i jap fund luftës në Ukrainë

Analisti Kreshnik Spahiu ka folur për lidhjen Rusi-Ukrainë, teksa është shprehu se e vetmja që mund ta ndalojë është presioni ekonomik dhe ushtarak. Ai është...

Turizëm hapësinor, martesa dhe skandale: 10 ngjarjet e BUJSHME nga SHOWBIZI dhe BOTA gjatë vitit 2021

Sa i përket situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit, shumë pak ka ndryshuar këtë vit në krahasim me një vit më parë. Megjithatë,...

Fushata më e shpejtë e vaksinimit në botë, shteti që udhëheq

Fushata globale për vaksinim kundër koronavirusit – më e madhja në historinë e njerëzimit – ka nisur një vit më parë, dhe Britania e...

Bie qeveria e Guineas në mandatin e tretë të saj, ushtria merr me armë institucionet

Ushtria ka rrëzuar qeverinë në Guinea, duke marrë nën kontroll institucionet shtetërore. Një kolonel i ushtrisë është shfaqur ditën e sotme në televizionin kombëtar duke...

DALIN PAMJET e sulmit ku u vra presidenti i Haitit dhe u plagos Zonja e Parë (VIDEO)

Janë publikuar pamjet nga ekzekutimi i presidentit të Haitit, Jovonel Moise, i cili u vra në banesën e tij. Në videon e mëposhtme shihen një...

Lajmet e fundit