Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

bosnje

Dënohet me BURGIM TË PËRJETSHËM gjenerali serb Ratko Malladiç, kasapi i Bosnjes që vrau mijëra burra e djem myslimanë

Gjykata Britanike ka lënë në fuqi vendimin e mëparshëm të gjykatës së Hagës, duke dhënë sot vendimin përfundimtar për gjeneralin serb Ratko Mlladiç, i...

TRAGJIKE/ Vdes nga COVID ministri i Bosnje-Hercegovinës

I pari ministër në Ballkan që ndërron jetë nga COVID 19. Ministri për Çështje të Luftëtarëve në Bosnjë-Hercegovinë, Salko Bukvareviq, ka...

Lufta ndaj covid-19, Rama nxjerr grafikun me statistika: Ku renditet Shqipëria në raport me vendet e Rajonit (FOTO)

Kryeministri Rama ka publikuar një grafik me statistika krahasuese, për sa i përket numrit të viktimave dhe të shëruarve për 1 milionë banorë, në...

Ministria serbe e Mbrojtjes promovon librin që dënon krimet e luftës në Bosnje (HISTORIA)

Ministria serbe e Mbrojtjes mbajti një event promovimi të martën në mbrëmbje për një libër të ri të publikuar që pretendon se forcat serbe...

Arrihet marrëveshja për formimin e qeverisë në Bosnje-Hercegovinë

Udhëheqësit rivalë serbë, kroatë dhe boshnjakë të Bosnjës ranë dakord për të formuar një qeveri qëndrore, 10 muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme. ...

I bënë pritë pranë shtëpisë, vritet biznesmeni i njohur

Një biznesmeni i njohur në Bosnjë e Hercegovinë, Slavisha Kruniq, është vrarë nga një pritë që iu bë afër shtëpisë së tij në Banja...

Kush është Radovan Karaxhiç, ‘Kasapi i Bosnjes’ që u dënua me burgim të përjetshëm për krime lufte

Ish-lideri serb Radovan Karaxhiç është dënuar për vrasje dhe krime lufte me burgim të përjetëshëm.   Karaxhiç ishte dënuar me 40...

Festivali botëror i petullave mbahet në Bosnje, 1 milion euro për petullën më të shijshme

Sot mbahet festivali boteror i petullave në Bosnje, ku njerëz nga e gijthë bota mund të provojnë petulla falas me shije të ndryshme nga...

Erdogan do të mbajë tubim zgjedhor në Sarajevë, Bosnja s’e konfirmon

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të mbajë tubim me votuesit turq në Sarajevë. Megjithatë, në Ambasadën e Turqisë...

Katër kryeministrat e Rajonit takohen në Sarajevë, Rama pranë Vuçiç ndërsa Mustafa përballë tyre (FOTO)

Katër kryeministrat e Rajonit janë mbledhur në një darkë në Sarajevë. Kryeministri Edi Rama është ulur në krah të kryeministrit serb...

Lajmet e fundit