Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

borxhi

Vajti t’i kërkonte borxhin, kërcënohet me armë zjarri

Policia e Vlorës ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e Erlis Dollanin, person i shpallur në kërkim, pranë banesës së tij, për arsye...

Greqia sërish në buzë të greminës, borxhi është më i madh se kurrë

Telashet financiare për Greqinë duket të mos kenë të mbaruar. Shtetit fqinj po i mbarojnë paratë ndërsa protestat e dhunshme sapo kanë shpërthyer sërish....

KE raport për Shqipërinë: Borxhi në 72.3% të PBB-së, konsumi privat dhe publik në rënie

Rritja ekonomike në Shqipëri në vitin 2015 ishte 2.6%, e orientuar nga investimet e larta dhe eksportet neto, sipas raportit të tremujorit të parë...

Gjermanët japin alarmin, Shqipëria e rrezikuar nga kriza e borxhit

Në raportin mbi borxhet 2016 ekspertët përmendin 108 vende, ndër to edhe Shqipëria, Serbia e Kroacia, si të rrezikuar nga kriza e borxheve. Në...

Ministria e Financave pa “zot”, publikon shifrat alarmante të borxhit publik

Zyrtarët e Ministrisë së Financës kanë preferuar momentin tranzitor kur ku institucion i rëndësishëm është pa një drejtues për të publikuar shifrën alaramante në...

Raporti i KE: Borxhi në Shqipëri u rrit me 73.6% në fund të 2015, po punohet keq me grumbullimin e të ardhurave

Komisioni Europian vërejti se Shqipëria ka punuar keq në drejtim të grumbullimit te të ardhurave buxhetore. Në raportin tremujor për zhvillimet ekonomike në vendet...

Kremlini: Presim që Ukraina të na paguajë borxhin ose shkojmë në gjyq

Rusia është në pritje të një përgjigje zyrtare për ristrukturimin e borxhit të Ukrainës. Deklarata e zëdhënësit rus Dmitry Peskov erdhi pas komenteve të...

Merkel këmbëngul për të nduhmuar Greqinë, kërkon dedikim për reformat

Kancelarja gjermane Angela Merkel, tha sot se ndihma për Greqinë kërkon si shkëmbim përkushtim të qeverisë së Athinës me reformat. “Solidariteti dhe...

Lajmet e fundit