Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

borxhi

E akuzon të motrën se i ka lekë borxh, Gëzimi: Nuk dal nga kjo studio, ose ajo, ose unë i gjallë

Debati mes Gëzimit dhe të motrës është nxehur shumë në rubrikën “Shihemi në gjyq” në “E diela shqiptare”. Teksa Gëzimi e akuzon se i...

“Ti më ndjek, por verifiko kasetat”, Rama i kthehet PD-së: Nga 2013 ju vazhdoni të njëjtën muzikë, bëni update ndonjëherë se s’shkon kështu

Kryeministri Edi Rama në seancën e sotme plenare ka folur për eurobondin të miratuar pak ditë më parë në Kuvend, duke theksuar se është...

700 milionë euro borxh, Ibrahimaj në Komision: Na duhen për të paguar huan e marrë më herët

Gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit të Ekonomisë,ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, ka listuar të gjitha arsyet se pse Shqipëria po merr...

PLAS në STUDIO/ Qytetari kap me forcë prej këmishe shokun për borxhin 500 mijë lekë, ndërhyn Eni Çobani: Mos Fadil se do përfundosh në...

Pjesë e rubrikës “Shihemi në gjyq” në Tv Klan ka qenë Fadili dhe Xhelo, dikur ishin dy shokë të ngushtë me njëri-tjetrin, por kur...

PD, Tabaku: Rama merr 500 mln euro borxh për të shlyer borxhin, pa asnjë investim

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për euro bondin prej 500 milion euro, duke akuzuar qerverinë...

Financat japin lajmin e mirë: Në 2017, ulëm borxhin tatimor të firmave private me 35%. Më shumë lekë në buxhet

155 mijë tatimpagues kanë përfituar gjatë vitit të kaluar nga ligji i faljes së borxhit, dhe në vlerë shifra është 55 miliardë lekë. ...

Jorida Tabaku bën bilancin e qeverisë, zbulon shifrën që paguajmë pë të shlyer borxhet

Borxhi publik nuk do financojë asnjë shpenzim tjetër veç investimeve publike që ekonomia shqiptare të rritet. Do të ulim taksat për bizneset në...

Diskutime mbi rritjen e çmimit të ujit dhe borxhit të akumuluar, Dervishaj: Do firmosen kontrata me ujësjellësat

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj, ka marrë pjesë në aktivitetin e organizuar nga Enti Rregullator i Ujit, ku u paraqit raporti i...

Vajti t’i kërkonte borxhin, kërcënohet me armë zjarri

Policia e Vlorës ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e Erlis Dollanin, person i shpallur në kërkim, pranë banesës së tij, për arsye...

Lajmet e fundit