Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

borxhe

Dështon plani i Biden, Gjykata pezullon anulimin e miliarda borxheve studentore

Një gjykatë federale e apelit lëshoi të premten një urdhër për të bllokuar përkohësisht planin e Presidentit Joe Biden për anulimin e miliarda dollarëve...

Borxhe dhe problemet e të birit, pistat ku po heton policia për vrasjen e Pashko Ujkës

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë që u shuënua mbrëmjen e djeshme në Shkodër, ku u ekzekutua ish-kryetarit të...

I dha fund jetës duke u vetëvrarë me armë, 48-vjeçari kishte për të larë kredi, së fundmi vuante nga depresioni

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që është shënuar herët në mëngjes në Suk 1 të Roskovecit, ku një 48-vjeçar i...

E rrallë në Turqi/ ‘Robin Hood’ i paguan borxhet në dyqane të varfërve të një qyteti

Një person i panjohur po u paguan borxhet të varfërve në qytetin Tuzla të Turqisë, por askush nuk e di pse dhe se kush...

Linda Halimi habit me DEKLARATËN: Radio Televizioni Shqiptar akoma më ka borxhe

Këngëtarja shqiptare Linda Halimi, e cila tashmë jeton në SHBA është shumë aktive në rrjetet sociale. Disa vite më parë, këngëtarja...

Tha se e rrëmbyen, BIZNESMENI nga Tirana inskenon pengmarrjen sepse kishte borxhe

Një biznesmen 41-vjeçar është proceduar penalisht nga Policia e Tiranës, pasi akuzohet se ka bërë kallëzim të rremë për pengmarrje. Burime...

Shqipëria la pas 16 vende të Bashkimit Europian për borxhin e lartë publik më 2017

Ndonëse në trajektore ulëse borxhi publik i Shqipërisë renditet nga më të lartët edhe në vendet e BE-së. Sipas një tabele krahasuese që publikoi...

Lajmet e fundit