Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

Borut Pahor

Vjosa Osmani ia thotë në sy homologut Slloven: Do e padisim Serbinë për gjenocid, ka pasur qëllim të shfarosë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencën e përbashkët për media me presidentin slloven Borut Pahor theksoi se ka koordinim mes institucioneve lidhur me...

“Non-paper” për ndryshimin e kufijve, presidenti i Sllovenisë mbërrin në Kosovë, takim me Vjosa Osmanin

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka pritur ditën e sotme presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit me Presidentin e Shqipëisë, Ilir Meta, Presidenti i...

Meta zbardh dialogun me homologun slloven: Qytetarët e Kosovës meritojnë liberalizimin e vizave, Ballkani Perëndimor nuk ka nevojë për ndryshim kufijsh

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në takim homologun slloven Borut Pahor, ku ndër të tjera biseduan për vijimin e dialogut mes Prishtinës dhe...

Non-paperi për Ballkanin Perëndimor, Presidenti slloven takon Metën dhe flet HAPUR për ndryshimin e kufijve

Presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor ka zhvilluar sot pas takimit një konferencë të përbashkët me Kreun e Shtetit, Ilir Meta. Në fjalën...

Presidenti slloven vizitë në Shqipëri, Veliaj i jep ‘Çelësin e Tiranës’

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në një takim Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor, me të cilin bisedoi mbi marrëdhëniet mes...

OPOZITA në protestë, META ia shtron për drekë në FERMËN e njohur

Ndërkohë që opozita protestonte para Parlamentit, presidenti Ilir Meta ka shtruar një drekë me Presidentin e Sllovenisë Borut Pahor. Këtë gjë...

Meta takon presidentin slloven: Aleatë të integrimit europian të Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta është takuar sot me presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Meta shprehet se Sllovenia është një aleat i qëndrueshëm...

Lajmet e fundit