Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

borrell

Takimi Borrell – Blinken, ja çfarë u diksutua për Shqipërinë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony J. Blinken u takua të enjten në Uashington me përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme...

26 vjetori i masakrës së Srebrenicës, Borrell dhe Varhelyi: Në Europë nuk ka vend për mohim të gjenocidit

Në Bosnje dhe Hercegovinë shënohet 26 vjetori i masakrës së Sebrenicës, ku forcat serbe të Bosjnjes vranë mbi 8000 burra dhe djem myslimanë. Gjykata...

Lajmet e fundit