Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

Boris Johnson

Anglia “merr frymë lirisht”, vendos të heqë masat kufizuese kundër Covid-19, caktohet data

Anglia ka vendosur që të heqë të gjitha masat anti-Covid, duke filluar nga 19 korriku. Kryeministri britanik Boris Johnson njoftoi planet e  qeverisë së tij...

Rama nxjerr fotot nga Samiti i NATO-s në Bruksel, shumë i afërt me Boris Johnson dhe Mitsotakis

Sot kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në Samitin e NATO-s në Bruksel. Kreu i Qeverisë ka postuar në rrjete sociale disa foto nga...

A mendoni se Vladimir Putin është vrasës? Boris Johnson jep përgjigjjen e papritur

Kryeministri britanik Boris Johnson, u pyet nga gazetarja e CNN gjatë takimit në Samitin e G7 nëse presidenti Putin është vrasës. Kjo pyetje vjen...

Joe Biden takim “kokë më kokë” me kryeminstrin Boris Johnson, çfarë po diskutojnë dy liderët?

Presidenti amerikan Joe Biden dhe kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson po zhvilojnë një takim dypalësh, ku pritet të diskutojnë mbi heqjen e...

Presidenti Biden në Britani për bisedime me kryeministrin Johnson dhe takimin e G7

Presidenti amerikan Joe Biden takohet të enjten me kryeministrin britanik Boris Johnson gjatë udhëtimit evropian, ku do do të ketë bisedime të nivelit të...

U martuan në fshehtësi, Boris Johnson i veshur si dhëndër, dalin fotot e para nga ceremonia

Më herët u bë e ditur se kryeministri britanik, Boris Johnson dhe e fejuara Carrie Symonds  do të martoheshin verën e ardhshme. Mirëpo, pa...

Martohet në një ceremoni sekrete kryeministri britanik Boris Johnson

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson është martuar me të fejuarën e tij Carrie Symonds në një ceremoni sekrete këtë mëngjes. Mediat britanike raportojnë...

I propozoi në ishujt Karaibe, Boris Johnson drejt altarit me të fejuarën, zbulohet se kur do të martohet çifti britanik

Kryeminstri britanik Boris Johnson do të martohet me të fejuarën e tij, Carrie Symonds më 30 korrik 2022 shkruajnë mediet e huaja. Çifti u ka...

Hapen baret e restorantet, Britania e Madhe “merr frymë” lehtësohen masat anti-Covid

Britania e Madhe do të hedh një hap të rëndësishëm për të rikthyer jetën e qytetarëve në normalitet. Nga e hëna më 17 maj,...

Vendi fillon të marrë frymë, me heqjen e orarit, rihapen pubet dhe shkollat

Boris Johnson u ka bërë thirrje të gjithë njerëzve që të sillen më me përgjegjësi dhe të kujdesshëm teksa kopshtet, pubet dhe restorantet do...

Lajmet e fundit