Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

Boris Johnson

“Në fillim të vitit pata një abort, por tani jam e bekuar”, gruaja e Boris Johnson zbulon shtatzëninë, kryeministri sërish baba

Kryeministri britanik Boris Johnson do të bëhet sërish baba. Lajmin e ka konfirmuar bashkëshortja e tij Carrie Johnson, e cila ka postuar një karrocë...

Këngëtari i njohur refuzon të luajë në evente ku kërkohet pasaporta e vaksinimit

Këngëtari i njohur Eric Clapton nuk do të luajë në klube dhe salla koncertesh ku kërkohet vaksina anti-Covid. Ka qenë vetë këngëyari i cili përmes...

Britania e Madhe “merr frymë” lirisht, heq sot të gjitha kufizimet anti-Covid-19

Anglia ka hequr këtë të hënë pothuajse të gjitha kufizimet e ndërmarra në kuadër të masave anti-Covid-19, ndonëse numri i të infektuarve është rritur...

Kryeministri britanik Boris Johnson do të vetëizolohet për 10 ditë, zbulohet arsyeja

Kryeministri britanik Boris Johnson dhe ministri i Financave, Rishi Sunak do të vetëizolohen për 10 ditë pas kontaktit me Sekretarin e Shëndetësisë Sajid Javid,...

Britania e Madhe për një javë merr vendimin e rëndësishëm, a do të hapë kufijtë dhe me Shqipërinë?

Anglia ka marrë vendimin për të hequr masat anti-Covid-19, vendim ky që prek edhe Shqipërinë, pasi do të ketë hyrje dalje për udhëtarët. Kryeministri...

Armand Duka ndjek gjysmëfinalen e Europianit në Uembli, takohet me kryeministrin britanik Boris Johnson

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ndodhet në stadiumin Uembli të Londrës, ku po shikon gjysmëfinalen e Europianit mes Anglisë dhe Danimarkës.Në...

Anglia “merr frymë lirisht”, vendos të heqë masat kufizuese kundër Covid-19, caktohet data

Anglia ka vendosur që të heqë të gjitha masat anti-Covid, duke filluar nga 19 korriku. Kryeministri britanik Boris Johnson njoftoi planet e  qeverisë së tij...

Rama nxjerr fotot nga Samiti i NATO-s në Bruksel, shumë i afërt me Boris Johnson dhe Mitsotakis

Sot kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në Samitin e NATO-s në Bruksel. Kreu i Qeverisë ka postuar në rrjete sociale disa foto nga...

A mendoni se Vladimir Putin është vrasës? Boris Johnson jep përgjigjjen e papritur

Kryeministri britanik Boris Johnson, u pyet nga gazetarja e CNN gjatë takimit në Samitin e G7 nëse presidenti Putin është vrasës. Kjo pyetje vjen...

Joe Biden takim “kokë më kokë” me kryeminstrin Boris Johnson, çfarë po diskutojnë dy liderët?

Presidenti amerikan Joe Biden dhe kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson po zhvilojnë një takim dypalësh, ku pritet të diskutojnë mbi heqjen e...

Lajmet e fundit