Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

bore

‘Çuditë’ e motit këtë pranverë, bora mbulon ishullin francez

Moti i keq ka përsfirë të gjithë Evropën dhe duket se vera po refuzon të vijë. Një rekord i ri...

Borë në pranverë, zbardhet Dibra

Qarku i Dibrës është zbardhur nga dëbora gjatë natës. Mësohet se në lartësinë 800 metra mbi nivelin e detit ka patur reshje të dendura...

Në Theth nuk ka pranverë, rrugët ende nën ‘pushtetin’ e borës (FOTO)

Edhe pse zyrtarisht jemi në stinën e pranverës zona e thethit vijon të jetë nën 'pushtetin' e borës. Aksi Qafë Thore-Theth,...

Rikthehet bora, ARRSH: Borëpastrueset në punë, ja ku rekomandohen zinxhirë

Pas rikthimit të reshjeve të borës në vend, Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se kompanitë e mirëmbajtjes dhe borëpastrueset janë në punë për të mbajtur...

‘Nga bora në det’, Luana nis pushimet përrallore në vendin ekzotik

Motrat Vjollca kanë nisur zyrtarisht pushimet disa ditë më parë. Luana, Marina dhe motra e tyre më e madhe Lira udhëtuan...

Vdekja e zv.ministrit, ushtria shkatërron me eksploziv ortekët e borës në Brezovicë (FOTOT)

Në një lartësi mbidetare mbi 2230 metra dhe mot të keq, ekipet e Forcës së Sigurisë së Kosovës, kanë realizuar me sukses misionin e...

Rikthehen reshjet e dëborës, zbardhet Qafë-Thana (FOTO)

Siç shihet dhe në foton e mësipërme, reshjet e dëborës në disa zona të vendit janë rikthyer përsëri. Në pamjet e...

Rinisin reshjet e borës në Dibër, vështirësohet qarkullimi

Kanë rinisur reshjet e borës në Dibër duke sjellë probleme në qarkullimin e automjeteve. Moti i keq me borë dhe akull...

Reshjet e borës, shumë fshatra të bllokuar dhe pa drita në Dibër

Rikthimi i reshjeve të borës ka izoluar disa fshatra në Dibër, shkruan Newsbomb.al.   Mësohet se Njësitë Administarive, Kalaja e Dodës,...


Lajmet e fundit