Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

bore

Mbërrin bora në Kukës, temperaturat nën zero

Ndërsa një pjesë e vendit është përshfirë nga përmbytje të mëdha, në qarkun e Kukësit kanë filluar reshjet e dëborës.  Përveç reshjeve...

Surprizon moti, pas shirave dhe përmbytjeve, ja kur rikthehet bora

Gjatë kësaj jave pritet që të ketë reshje itensive shiu, ku në disa zona janë parashikur edhe përmbytje.  Emergjencat Civile dhanë alarmin...

Ulja e temperaturave: Bora zbardh Korçën, nisin problemet e para në qarkullimin e mjeteve

Ulja e temperaturave gjatë orëve të fundit është shoqëruar edhe me reshje bore, kryesisht në juglindje të vendit. Korça këtë mëngjes është...

Moti/ Pas reshjeve të borës, ndryshojnë sërish kushtet atmosferike

Gjatë ditëve të fundit temperaturat janë ulur ndjeshëm, madje në verilindje të vendit rënia e ndjeshme u shoqëruar edhe me reshje bore, kryesisht në...

“Zbutet dimri i vogël”, nis rritja e temperaturave

Ditët e fundit një mot i pazakontë për periudhën përfshiu të gjithë territorin e vendit. Moti u shoqërua me reshje shiu,...

Mbase s’do ta besoni por breshëri zbardh rrugët në mes të verës, ngjan s’i borë dimri

Ditët e fundit në vendin tonë moti ka shënuar luhatje në disa zona të vendit, duke sjellë shi dhe furtunë të madhe. ...


Lajmet e fundit