Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
2.6kmh
75 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
25 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

bore

Temperaturat deri në -17°C, ARRSH apel shoferëve: Udhëtoni me kujdes dhe respektoni sinjalistikën!

Autoriteti Rrugor Shqiptar apelon gjithë drejtuesit e mjeteve që të tregojnë kujdes të shtuar në rrugë pasi temperaturat parashikohet të shkojnë në -17°C. Pavarësisht...

ARRSH: Këto janë akset ku duhet të lëvizni me kujdes, përdorni zinxhirë dhe goma dimërore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion në lidhje me gjendjen e rrugëve pas reshjeve të dendura që kanë përfshirë vendin. Përmes një postimi në rrjetet...

Peleshi tregon si praqitet situata në vend: Nuk dua të krijoj panik, do të ketë reshje shiu dhe bore, por jemi në gadishmëri

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, në një prononcim për mediat nga Korça ka folur mbi situatën e reshjeve gjatë orëve dhe ditëve në vazhdim. Sipas...

Trashësia e dëborës deri në 3 metra, rruga Bogë – Qafë Thore e bllokuar; Bashkitë e veriut më të goditurat nga moti i keq

Bashkitë e Veriut janë më të goditurat nga moti i keq i ditëve të fundit, për shkak të reshjeve intensive të dëborës dhe mungesës...

Reshjet e mëdha të borës, reagon Balla: Po punohet për zhbllokimin e rrugëve dhe riparimet e dëmeve të energjisë në Elbasan

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar lidhur me bllokimin e rrugëve për shkak të reshjeve të papritura të borës,...

Bora e parë zbardh një pjesë të Austrisë

Bora e parë ka mbuluar një pjesë të Austrisë. Ndërsa sipas parashikimeve reshjet e borës do të vazhdojnë deri të hënën. ...

E rrallë në Australi, vendi përfshihet nga bora dhe akulli

Australia është përfshirë nga një mot i pazakontë me reshje bore dhe akull. Reshjet e borës kanë përfshirë zonën e largët suptropikale të Queensland....

‘Çuditë’ e motit këtë pranverë, bora mbulon ishullin francez

Moti i keq ka përsfirë të gjithë Evropën dhe duket se vera po refuzon të vijë. Një rekord i ri...

Borë në pranverë, zbardhet Dibra

Qarku i Dibrës është zbardhur nga dëbora gjatë natës. Mësohet se në lartësinë 800 metra mbi nivelin e detit ka patur reshje të dendura...

Në Theth nuk ka pranverë, rrugët ende nën ‘pushtetin’ e borës (FOTO)

Edhe pse zyrtarisht jemi në stinën e pranverës zona e thethit vijon të jetë nën 'pushtetin' e borës. Aksi Qafë Thore-Theth,...

Lajmet e fundit