Tirana
few clouds
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
54 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

bora

Ngrin ujëvara e Mirushes dhe Drini i Bardhë (Video)

Temperaturat ekstremisht të ftohta në Kosovë kanë bërë që të ngrijë një nga ujëvarat më të bukura të vendit, duke dhuruar pamje spektakolare. ...

Moti i ftohtë, Avokati i Popullit kërkon ngritjen e vendstrehimeve për të pastrehët

Avokati i Popullit, Igli Totozani ripërsëriti thirrjen për drejtuesit vendor që të përgatisin vendstrehime për të pastrehët dhe grupet në nevojë emergjente, në këtë...

Haxhinasto në rrugën e ‘Kombit’: Strukturat shtetërore dhe emergjencat civile janë në gatishmëri

Në të gjithë qarqet e vendit gjatë këtyre orëve ka patur reshje të dobëta shiu dhe në lartësitë mbi 1000 m reshjet kanë qenë...

Lajmet e fundit