Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

bora

Dëborë në mes të prillit, dibranëve dhe kuksianëve u rrezikohen të mbjellat

Kukësi dhe Dibra mëngjesin e sotëm janë zgjuar të mbuluara nga bora. Sikur të mos mjaftonte kriza e krijuar prej Covid-19,...

Reshje shiu dhe borë në zonat malore, moti pritet të përmirësohet pasdite

Mëngjesi i ditës së sotme ka rikthyer reshjet e shiut. Sipas MeteoAlb pjesa e parë e ditës do të jetw me vranësira dhe me...

Temperaturat e ulta, bora dhe acari ‘pushtojnë’ Evropën (VIDEO)

Kontinenti evropian është ‘pushtuar’ tashmë nga acari dhe reshjet e dendura të dëborës. Bora, akulli dhe shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar...

Bora zbardh sërish vendin, ja situata e akseve kryesore, ku duhen përdorur zinxhirat

Sot janë rikthyer reshjet në vend ndërkohë që kontraktorët janë në gatishmëri për mirëmbajtjen dhe pastrimin e rrugëve. Në Rajonin Jugor...

‘Bora po shkrihet’, Haradinaj i përgjigjet Thaçit

Taksa 100% që qeveria e Kosovës ka vendosur ndaj mallrave serbë ka sjellë një komunikim të koduar mes kryeministrit, Ramush Hardinaj dhe presidentit të...

Rikthehen reshjet e borës, bllokohen disa fshatra në Kukës dhe Tropojë

Ndonëse në pjesën më të madhe të vendit mbizotëron moti i kthjellët në zonat malore janë rikthyer sërish reshjet e borës. Kjo ka sjellë...

Bora bllokon rrugët, banorët e Kalasë së Dodës thirrje autoriteteve: Kemi frikë mos sëmuren fëmijët

Moti i keq me borë ka sjellë probleme në disa zona të ndryshme të Shqipërisë. Disa fshatra të rrethit të Dibrës...

Bllokohet nga bora i sëmuri, familjarët bëjnë APEL për ndihmë: Është në gjendje të rëndë

Bllokohet nga bora një 50-vjeçar i sëmurë në Tërshenë të Kukësit. Mësohet se Bilbil Rexhmati është në gjenje të rëndë shëndetësore...

Bora ‘pushton’ vendin, deputeti akuza qeverisë: Njerëzit po vuajnë të zitë e ullirit, ju bëni llogje

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Peteri Vasili ka reaguar lidhur me situatën e vendit që është 'pushtuar' nga bora ditët e fundit. ...

Vendi i bllokuar nga bora, shpëtohet vajza e vogël, trasportohet me helikopter në spital

Për shkak të reshjeve intensive të borës shumë zona të vendit janë të bllokuara.   Më problematike situata paraqitet në zonat...

Lajmet e fundit