Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

bombe

Burri me bombë në dorë futet në Parlament: Nuk do dal i gjallë nga këtu

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Parlamentin e Ukrainës. Sipas mediave të huaja bëhet me dije se një burrë është futur në...

VIDEO-LIVE/ Alarm për bombë në Paris, policia rrethon zonën dhe evakuon banorët

Një alarm për një bombë të mbetur që nga Lufta e Dytë Botërore është dhënë pasditen e sotme në Paris.Policia ka rrethuar zonën dhe ka...

Shpërthen bomba në bazën ushtarake, 36 persona mbeten të plagosur, ministri: Është një akt terrorist

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një bazë ushtarake në qytetin e Cucuta, në verilindje të Kolumbisë. Një bombë e vendosur në një makinë...

Shpërthen bomba në autobus, katër persona humbin jetën dhe 11 të tjerë mbetën të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Afganistan, ku katër persona kanë humbur jetën, ndërsa 11 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë...

30 të vdekur dhe 90 të plagosur nga shpërthimi i një bombe në Afganistan, mes viktimave edhe nxënës shkolle

Të paktën 30 persona mbetën të vrarë nga shpërthimi i një makine bombë në provincën Logar të Afganistanit, mes tyre edhe nxënës shkolle dhe...

Gjendet në mes të Tiranës një BOMBË me peshë 500 kg, e Luftës së Dytë Botërore

Një bombë me peshë 500 kg, e Luftës së II Botërore, u gjet në ish-fushën e aviacionit në kryeqytet. Ajo u...

I vendosën tritol poshtë makinës/ 35-vjeçari nga Vlora kishte dy vite që ishte kthyer në Shqipëri, ja se si do të shpërthehej bomba

Detaje të reja janë zbuluar nga eksplozivi që iu vendos poshtë makinës 35-vjeçarit nga Vlora. Sipas informacioneve për mediat, eksplozivi ishte...

‘Bombë në skenë’, këngëtarja shqiptare tregon momentin e vështirë në koncert gjatë turit në Francë

Irini Qirjako, ndër këngëtaret më të njohura të muzikës popullore, ka treguar shumë të pathëna për jetën e saj profesionale në karrierën shumëvjeçare. ...

Bomba britanike alarmon Torinon, evakuohen mbi 10.000 italianë

Më shumë se 10.000 persona janë evakuuar sot nga qendra e Torinos pasi ekspertët punuan për të çaktivizuar një bombë të Luftës së Dytë...

Alarmi për BOMBË në Ambasadën e Çekisë, Policia: U krye kontrolli, po punohet për kapjen e personit që telefonoi

Një telefonatë anonime që njoftonte për vendosjen e në bombe ka vënë në alarm stafin diplomatik të Ambasadës së Çekisë në Tiranë. ...

Lajmet e fundit