Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

bombe

Sulmohet me bombë Ambasada e Bjellorusisë në Itali (VIDEO)

Ambasada e Bjellorusisë në Itali është sulmuar nga dy persona të paidentifikuar. Personat e maskuar janë kapur në kamera teksa hedhin dy objekte në oborrin...

Shpërthim i fuqishëm pranë stacionit të trenit në Kiev, gra dhe fëmijë prej ditësh të ngujuar nëpër metro  

Një bombë raportohet se ka shpërthyer pranë stacionit Volkazan në Kiev të Ukrainës. Deri më tani nuk dihet  nëse ka viktima, apo të plagosur,...

ALARM për bombë, forcat e policisë “blindojnë” sheshin “Aristotelous”

Një alarm për bombë është lëshuar gjatë ditës së sotme në kryqëzimin e rrugëve Aristotelous dhe Mitropoleos, në qendër të Selanikut . Sipas mediave fqinje...

Alarm për bombë në Gjykatën e Shkallës së Parë, policia në vendngjarje

Një alarm për bombë është dhënë  mëngjesin e sotëm në Gjykatën e Shkallës së Parë të Athinës, në pallatin në rrugën “Degleri”. Mediat greke bëjnë...

Atentat me bombë në takimin e Erdoganit, dalin pamjet

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim në qytetin Siirt...

Sulm me bombë ndaj një autobusi ushatarak, humbin jetën 13 persona

Një sulm me bombë në një autobus ushtarak në qendër të Damaskut ka lënë të vdekur të paktën 13 persona. Makina është shënjestruar me...

Besimtarëve u pritet lutja në mes, sulm me bombë në xhami, humbin jetën 16 persona dhe shumë të tjerë të plagosur

Të paktën 16 persona kanë humbur jetën dhe 32 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi mëngjesin e ditës së...

Alarm për bombë në hotel, autoritetet në Selanik evakuojnë qytetarët pas email-it kërcënues (VIDEO)

Një alarm për bombë është dhënë ditën e sotme në një hotel në Selanik, i cili ka shkaktuar panik tek qytetarët. Sipas raportimeve të medieve...

Shpërndante video kërcënuese në rrjetet sociale kur ishte i rrethuar nga policia, dorëzohet 49 vjeçari që dha alarmin për bombë në Capitol Hill

Një alarm për bombë u dha ditën e sotme në Capitol Hill në SHBA, ku një person lajmëroi policinë se kishte bombë në dorë,...

ALARM për BOMBË në Capitol Hill, autori “ngujohet” brenda kamionit që dyshohet të jetë i mbushur me eksploziv

Alarm për bombë në afërsi të godinës së Capitol Hill në SHBA, ku një person është “ngujuar” brenda një kamioni që dyshohet se është...

Lajmet e fundit