Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

bombe

VIDEO/ Sulm kamikaz në një xhami në Pakistan, humbin jetën 20 persona, mbi 90 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar mëngjesin e sotëm në një xhami në qytetin veriperëndimor të Pakistanit, Peshawar. Reutes shkruan ka qenë një sulm kamikaz...

Kërcënim me bombë në aeroportin e Prishtinës, evakuuohen udhëtarët

Udhëtarët dhe personeli në Aeroportin e Prishtinës janë evakuuar mëngjesin e sotëm për shkak të një kërcënimi me bombë. Ka qenë zëdhënësja e aeroportit, Valentina...

Alarm për bomba në dy shkolla të Selanikut, Policia evakuon nxënësit me urgjencë

Një alarm për bombë është raportuar mesditën e sotme në dy shkolla në Selanik. Ngjarja ka nisur në orën 12:00, kur një person i...

Sulm me bombë dhe armë në Irak, humbin jetën 7 policë

Të paktën shtatë policë janë vrarë në një sulm me bombë dhe me armë në Irakun verior. Mediat e huaja bëjnë me dije se...

Alarm për bombë në ministrinë e Jashtme dhe në disa shkolla në Maqedoninë e Veriut

Alarm për bombë u raportuan ditën e sotme në Ministrinë e Punëve të Jashtme në Mqedoninë re Veriut, në një qendër tregtare dhe në...

Çanta në derën e Drejtorisë së Kufirit, Njësia Anti-Eksploziv e Reneas me URGJENCË në Laprakë

Një çantë dore e vendosur në derën e Drejtorisë së Kufirit në Tiranë ka “ngritur në këmbë” autoritetet. Kane qenë punonjësit e zyrave ata të...

Sërish kërcënim me bombë në Maqedoninë e Veriut

Vijojnë kërcënimet për vendosje të bombave në shkollat e mesme të Shkup. Një tjetër alarm për bombë ka ardhur në adresën elektronike të Bankës qendrore...

Çfarë po ndodh? Policia dhe EULEX-i rrethojnë zyrën e KKZ-së në Mitrovicën e Veriut, dyshime për BOMBË

Pas EULEX-it, në Mitrovicën e Veriut ka mbërritur edhe Policia e Kosovës.Sipas mdieve kosovare ekipet e Policisë kanë rrethuar zyrën e Komisionit Komunal Zgjedhor...

Alarm për bombë në avionin drejt Britanisë, piloti bën ulje emergjente në Çeki

Një avion i kompanisë ajrore “Easy Jet” që po udhëtonte drejt Britanisë, ka bërë ulje të detyruar në Pragë, Çeki, pas një alarmi për...

Kim Jong Un detyron prindërit tu vendosin fëmijëve emra “patriotikë”: Bombë, Satelit dhe Armë

Diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong-un, ka lëshuar një urdhër për të gjithë prindërit që tu vendosin fëmijëve emrat "patriotikë" të tipit Chong...

Lajmet e fundit