Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

bombardime

Bombardimet ruse intensifikohen, mijëra qytetarë braktisin qytetin e Kherson

Qindra ukrainas kanë lënë qytetin e Kherson ditën e sotme për të shpëtuar nga granatimet ruse. Çlirimi i Khersonit shënoi një fitim të madh në...

Rusët nuk i ndalin bombardimet, evakuohen pacientët në spitalet e Khersonit në Ukrainë

Guvernatori i rajonit Herson në Ukrainën juglindore, më 25 nëntor, tha se “për shkak të granatimeve të vazhdueshme” zyrtarët evakuuan pacientët nga disa spitale,...

Një bebe e porsalindur humbi jetën nga bombardimet, Zelensky: Rusia, shtet që bën terror dhe vrasje!

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, e quajti Rusinë “shtet terrorist” që bën “terror dhe vrasje”, pasi një foshnje u vra në një repart të maternitetit...

Frikë nga bombardimet e vazhdueshme, Kiev po mendon evakuimin e 3 milionë banorëve

New York Times shkruan se Ukriana ka tashmë në tryezë një plan për të evakuuar quytetin e Kiveit. Mediat e huja shkrujnë se ky vendim...

“Nuk po përgjigjemi si duhet”, lideri çeçen i bën thirrje Rusisë që të fshijë nga “faqa e dheut” qytetet e Ukrainës

Lideri çeçen, Ramzan Kadyrov i bën thirrje Rusisë që të sulmojë më ashpër Ukrainën. Ramzan Kadyrov, në një postim në kanalin e tij Telegram, shprehu...

PAMJE TË RËNDA/ Rusët bombardojnë kolonën e evakuimit, vriten 24 civilë në Ukrainë, mes tyre 13 fëmijë

Të paktën 24 civilë, duke përfshirë një grua shtatzënë dhe 13 fëmijë, u gjetën të vdekur në verilindje të Ukrainës, afër Kupyansk. Lajmin tragjik e...

Rusët bombardojnë spitalin psikiatrik në Kharkiv, vriten katër mjekë

Forcat ruse kanë bobarduar ditën e sotme një spital psikiatrik në fshatin Strelechya, ku si pasojë humbën jetën katër persona. Ky lajm u bë me...

Plas lufta Armeni-Azerbajxhan, bombardime në kufi, disa të vdekur

Armenia dhe Azerbajxhani kanë raportuar për përleshje të reja kufitare duke shkaktuar disa të vdekur. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë njoftoi se pas mesnate, në...

Lufta në Ukrainë, bombardimet ruse shkatërrojnë mijëra tonë drithë

Bombardimet ruse kanë shkatërruar mijëra tonë drithë. Media shkruan se një magazinë drithërash në Mykolaiv Oblast (rajon) u godit, duke shkatërruar disa mijëra ton drithë. Kjo...

Rusët nisin bombardimet në Kharkiv, 4 të vrarë dhe 9 të plagosur

Të paktën katër persona  mbetën të vrarë dhe nëntë të tjerë u plagosën nga bombardimet e forcave ruse në qendër të Kharkiv mëngjesin e...


Lajmet e fundit