Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

boks

“Mbreti shqiptar”, Rama uron Florian Markun për fitoren dy ditë pasi e priti në Kryeministri

Kryeministri Edi Rama nuk ka humbur kohë për ta uruar boksierin shqiptar Florian Marku për fitoren mbrëmjen e sotme në “Air Albania”. Menjëherë pasi Marku...

Marku flet pas fitores: Të gjithë ju që thatë se ishte i dobët e patë, meksikanët janë të fortë në këtë sport

Florian Marku i është përgjigjur akuzave se kishte zgjedhur kundërshtar të lehtë, pas triumfit në ndeshjen e sotme në “Air Albania”. Marku ka hasur vështirësi...

Pak minuta nga përballja e Florian Markut me boksierin meksikan, shikoni atmosferën ELEKTRIZUESE në “Air Albania”

Atmosferë e veçantë në tapetin e gjelbër të “Air Albania” që këtë herë ka hapur dyert për ndeshjen e boksit mes Florian Markut dhe...

Florian Marku “rrëmben” suksesin e radhës, boksieri shqiptar mbron titullin e IBF

Florian Marku ia del. Boksieri shqiptarit mbrojti titullin kampion në IBF, duke mundur francezin Jorick Luisetto, në “betejën” që u zhvillua në SSE Arena...

HISTORIKE/ Florian MARKU kampion BOTE, mbreti shqiptar mposht në ring boksierin ukrainas

Florian Marku ka fituar titullin kampion bote për peshat e mesme në federatën IBF. Shqiptari ka fituar pas 10 raundve të mbyllura pa knockout,...

Ndeshjen e boksit mes Holyfield dhe Belfort do ta komentojë…Donald Trump

Nga Zyra Ovale në tavolinën e komentatorëve sportivë, këtë ka ndërmend të bëjë ish presidenti amerikan Donald Trump. Trump do të komentojë ndeshjen mes gjigantëve...

Tjetër triumf kuqezi në boks, Uldedaj mposht kundërshtarin në raundin e dytë, Presidenti Meta e përgëzon

Një tjetër fitore kuqezi në boks ka ardhur ditën e sotme, pasi Jurgen Uldedaj ka arritur të fitojë ndeshjen e tij të 12-të radhazi....

I mjaftojnë vetëm 6 raunde, boksieri shqiptar ‘shemb’ përtokë çekun (VIDEO)

I kanë mjaftuar vetëm 6 raunde boksierit shqiptar Robin Krasniqi për të shembur përtokë boksierin çek Stanislas Eschener. Pas 15 muajve...

Vdiq në Shkodër, boksieri bullgar “piu një ampulë me përmbajtje të panjohur” para ndeshjes

Detaje të reja mësohen nga vdekja e boksierit bullgar Boris Stanchov, i cili ndërroi jetë në ring gjatë ndeshjes kundër boksierit Ardit Murja në...

Tronditëse: Humb ndjenjat gjatë ndeshjes dhe vdes boksieri në Shkodër

Është kthyer në tragjedi ndeshja e boksit në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi” në Shkodër. Një boksier bullgar ka ndërruar jetë. ...

Lajmet e fundit