Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

boiken abazi

Boiken Abazi i Vetëvendosjes thirrje për protesta në Kosovë: Të mbështesim qeverinë Kurti përballë presionit të Serbisë!

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje me qendër në Shqipëri, Boiken Abazi, ka bërë thirrje për protesta në Kosovë në mbështetje të qeverisë së Albin Kurtit,...

Abazi i Vetëvendosjes: Do shkoj në protestë kundër “Open Balkan”, pavarësisth skenarit dhe qëllimeve të Berishës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar ditën e sotme një protestë kundër vizitës së presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Tiranë, në kuadër të “Open Balkan”. Personazhe...

Sali Berisha thirri protestë kundër Vuçiç, Vetëvendosja ka dy pyetje për të: A do të jetë e pranishmë Evi Kokalari dhe a do e...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thirrur një protestë në Tiranë, të hënën, që përkon me mbërritjen në Tiranë në kuadër të procesit të Ballkanit të...

Boiken Abazi jep dorëheqjen nga drejtimi i Vetëvendosjes në Tiranë, zbulon arsyet (E PLOTË)

Boiken Abazi ka dhënë dorëheqjen si kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje me qendër në Tiranë. Lajmi është konfirmuar nga vetë Abazi përmes një njoftimi në...

“Po i jep shumë merita”, Abazi debat me Hilën: Mos hidh baltë mbi Albin Kurtin

Analisti Dritan Hila dhe kreu i VV në Shqipëri, Boiken Abazi janë përfshirë në një debat sa i përket çështjes së Kosovës dhe kryeministrit Albin...

Përqafimi Rama-Kurti, Boiken Abazi: Nuk ishte vëllazëror, por prej boksieri para grushtit të radhës

Drejtuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi së fundmi përmes një postimi ka ndarë mendimin e tij në lidhje me takimin mes Albin...

Kolegji Zgjedhor “kopsit” edhe Tiranën, nuk ka zgjedhje të reja, bie kërkesa e LSI, PD dhe e Vetëvendosjes për ripërsëritjen e 25 prillit

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e LSI, PD dhe kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Boiken Abazi, për përsëritjen e zgjedhjeve të 25 prillit në...

PD, LSI dhe kandidati i Vetëvendosjes në Kolegjin Zgjdhor, kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Tiranë; Bie kërkesa e demokratëve për përjashtimin e gjyqtarëve

Kolegji Zgjedhor është mbledhur sot për të shqyrtuar ankimimet e Partisë Demokratike dhe Levizjes Socialiste për Integrim për zgjedhjet e 25 prillit, në qarkun...

KAS rrëzon kërkesën e kandidatit të Vetëvendosjes për pavlefshmërinë e zgjedhjeve në Tiranë; Nis shqyrtimi i kërkesës së PD për ripërsëritjen e zgjedhjeve në...

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ, rrëzon kërkesën e kandidatit të pavarur Boiken Abazi, i cili kërkoi që të shpalleshin të pavlefshme zgjedhjet...

Lëvizja Vetëvendosje ankimon në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për Gjirokastrën, Abazi: Përpjekjet tona nuk ndalen këtu

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë ka dorëzuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për qarkun e Gjirokastrës, pas rrëzimit të kërkesës për pavlefshmërinë e zgjedhjeve...


Lajmet e fundit