Tirana
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

boeing

Ngrihet në qiell avioni më i madh i pasagjerëve, Boeing 777X gati për fluturim

Boeing 777X është emri i avionit më të madh të pasagjerëve që ka zhvilluar sot testin e provës. Janë dashur tre...

Trump lëshon urdhrin emergjent: Të mos fluturojë asnjë aeroplan i këtij modeli

Presidenti amerikan Donald Trump ka urdhëruar ndalimin e ngritjes në fluturim për të gjithë modelet e aeroplanëve Boeing 737 Max 8 dhe Max 9....

‘Vajza mos…’, Stjuardesa e Boeing-Boeing, Alessia Xhemalaj, na jep këshillën e një jete (Intervista)

Ajo ka mbaruar Akademinë e arteve për aktrim, e megjithatë karriera e saj është mjaft e pasur. “Breket”, “Spiuni i Ballkanit”, “1 dhe 1 bëjnë...

E frikshme, ja dëmi që i ka shkaktuar breshëri aeroplanit (Foto)

Një avion Airbus A320 është detyruar të bëjë ulje emergjence pas shkatërrimit që ka marë duke fluturuar mes një stuhie breshëri. Aeroplani...

Lajmet e fundit