Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

TAG

bob dole

Të gjithë në këmbë, mbahet një minutë heshtje në Kuvend për ish-senatori amerikan, Bob Dole

Kuvendi ka mbajtur një minutë heshtje në nderim të ish-senatori amerikan, Bob Dole, i cili u nda nga jeta pak minuta më parë. Ishte kryetari i...

Humbi jetën 98-vjeç / Kush ishte Bob Dole, heroi i Luftës së Dytë Botërore

Ish-senatori republikan, Bob Dole, një hero i Luftës së Dytë Botërore, ndërroi jetë të dielën në moshën 98-vjeçare. Gruaja e tij, Elizabeth Dole, e postoi...

Ndarja nga jeta e ish-sekretarit Dole, Basha: U prehtë në paqe, një nga zërat më të fuqishëm në mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas lajmit për vdekjen e ish-senatorit amerikan Bob Dole. Përmes një postimi në “Tëitter”, Basha shkruan se...

Ndarja nga jeta e ish-senatorit Bob Dole, Meta: Thellësisht i pikëlluar për humbjen e mikut të shqiptarëve, do të na mungojë të gjithëve!

Presidenti Ilir Meta, ka shprehur ngushëllime të thella për ndarjen nga jeta të ish-senatorit republikan në Amerikë, Bob Dole. Meta e përshkruan senatorin si një...

Ndarja nga jeta e ish-senatorit amerikan Bob Dole, Yuri Kim: Luftëtar i egër për kauzën e lirisë! Do të mbahet mend në mbarë botën,...

Ambasadorja amerikanë në Shqipëri, Yuri Kim, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-senatorit amerikan, Bob Dole. Përmes një postimi në “Twitter”, Kim shkruan...

Haradinaj i pikëlluar për Dole: Njohu luftën tonë për liri dhe e udhëzoi Kosovën drejt pavarësisë

Kreu i AAK-së dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka shrehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-senatorit amerikan, Bob Dole. Në një postim në facebook, Haradinaj...

Ndahet nga jeta ish-senatori amerikan, miku i madh i shqiptarëve Bob Dole

Ish-senatori amerikan dhe ish-kandidati për president, Bob Dole është ndarë nga jeta në moshën 98-vjeçare. Dole ishte një personalitet me ndikim të madh në jetën...

VIDEO VIRALE/ I pafuqishëm dhe në karrocë, ish-senatori amerikan Bob Dole nderon George H.W. Bush

Ashtu si shumë figura të tjera të rëndësishme në SHBA edhe ish-senatori amerikan Bob Dole ka nderuar George H.W. Bush. Bob...

Ish Senatori amerikan Bob Dole nderohet me Medaljen e Artë të Kongresit

Ish Senatori Bob Dole nderohet me Medaljen e Artë të Kongresit "për shërbimin ndaj vendit". Bob Dole ka qënë kandidat republikan...


Lajmet e fundit