Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

TAG

blushi

Blushi: Nuk ka dyshim, pas industrisë së kanabisit është Policia. Manjani u shkarkua se tha të vërtetat

Ben Blushi thotë se deklarata që “shkarkoi” ministrin e Drejtësisë Ylli Manjani, ishte ajo e përfshirjes së Policisë së Shtetit në industrinë e kanabisit....

Blushi: Ja pse ika nga PS, është pushtuar nga njerëz që kanë për ideal biznesin dhe fitimin

2017 është një vit sfidash edhe për politikën. Në qershor do të zhvillohen zgjedhjet e përgjithshme parlamentare dhe në këto zgjedhje pritet të testohen...

Propozimi i Blushit: Parlamenti të bëhet me 100 deputetë

Thuajse më pak se 6 muaj para zgjedhjeve parlamentare, deputeti i LIBRA-s, Ben Blushi përsërit propozimin për uljen e numrit të deputetëve në Kuvendin...

Rama dhe Blushi “përplasen” në Vlorë: Kryeministër i paaftë

Ndërkohë që kryeministri Edi Rama po mbante një fjalim përpara mësuesve të qarkut Vlorë, edhe deputeti, njëkohësisht kreu i partisë më të re LIBRA,...

Formohet “koalicioni” i partive të vogla për Reformën Zgjedhore: Ja kërkesat për Komisionin

Krerët e partive të vogla, të mbledhur bashkë, i janë drejtuar sot me një listë kërkesash Komisionit të Reformës Zgjedhore, duke ftuar edhe deputetët...

Blushi nis komunikimin me ndjekësit në Facebook, flet për punësimin e të rinjve, minimumin jetik dhe zgjedhjet e ardhshme

Ben Blushi ka nisur një komunikim me ndjekësit e vet në facebook. Ai thotë se me anëtarët apo ata që kanë pyetje të LIBRA...

Blushi: Partitë në pushtet e shesin integrimin si medalje elektorale

“Pse nuk na pranon Europa?” Kjo është tema e emisionit “Arena”  me gazetarin Dritan Hila. Për deputetin Ben Blushi, procesi i integrimit po shitet...

Ben Blushi: “Kryeministrin” tim e pritën më mirë se Kryeministrin tuaj

Ben Blushi zgjodhi kulmin e debatit me kreun e qeverisë Edi Rama për të lajmëruar botimin e librit “Kryeministri”, romanit që ka shkaktuar polemika...

Blushi: Ta denoncojmë zyrtarisht Kryeministrin dhe t’i zbardhim faqen Shqipërisë

Kreu i Partisë LIBRA, Ben Blushi, ka kërkuar nga foltorja e Parlamentit që kryeministri Edi Rama të denoncohet zyrtarisht për veprimin e tij duke...


Lajmet e fundit