Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

Blue Origin

Autoriteti i Aviacionit në SHBA ndryshon rregullat, Jeff Bezos nuk është astronaut

Ndonëse fluturoi në kufi të hapësirës, miliarderi amerikan nuk e ka fituar dot titullin e astronautit. Autoriteti Federal i Aviacionit në SHBA ka vendosur të...

Jeff Bezos realizon me sukses fluturimin në hapësirë, kthehet shëndoshë në Tokë

Miliarderi amerikan Jeff Bezos ka realizuar me sukses fluturimin e parë me njerëz përmes kompanisë së tij private Blue Origin drejt hapësirës. Së bashku me...

Njeriu më i pasur pritet të fluturojë nga çasti në çast drejt hapësirës, ndiqni pamjet LIVE

Jeff Bezos, njeriu më i pasur në botë do të fluturojë për pak minuta drejt hapësirës, me anijen e kompanisë së tij private Blue...

Miliarderi Jeff Bezos dhe tre persona të tjerë udhëtojnë për në hapsirë

Jeff Bezos, njeriu më i pasur në botë, mëngjesin e sotëm po fluturon për në hapësirë me raketën e krijuar nga kompania e tij...

Njeriu më i pasur në botë, do niset me raketë drejt hapësirës

Njeriu më i pasur në botë, biznesmeni amerikan Jeff Bezos, do të lëshohet me raketë drejt hapësirës. Themeluesi i Amazon tha në një postim në...

Lajmet e fundit