Tirana
overcast clouds
10 ° C
10 °
10 °
76 %
1.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
16 °
E shtunë, 17 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

Bllokimi

Bllokimi i Rinasit, reagon Unioni Europian i Kontrollorëve: Ndalni sulmet! Çështja të zgjidhet me dialog dhe jo me qasje totalitare

Unioni Europian i Kontrollorëve ka reaguar për situatën e krijuar në aeroportin e Rinasit, ku është bllokuar fluturimi pas grevës së kontrollorëve. Unioni bën thirrje...

Përplasja në ‘Astir’ policia thirrje qytetarëve: Mos nxisni banorët për dhunë, rruga e bllokuar deri në përfundim të aksionit

Aksioni i IKMT për shembjen e banesave të Astirit si rezultat i projektit të ‘Unazës së Re’ dhe përplasja e banorëve me policinë, bllokuan...

Bllokimi i buxhetit të bashkisë së Shkodrës, reagon ministria e Financave

Ministria e Financave  dhe Ekonomisë reagon pas bllokimit të buxhetit për bashkinë e Shkodrës. Sipas ministrisë, ditën e djeshme janë ekzekutuar...

Diplomati amerikan paralajmëron: Rusia po bllokon Ballkanin Perëndimor

Diplomati amerikan, Mattheë Palmer gjatë qëndrimit në Sarajevë ka theksuar se Rusia është duke bllokuar shumë procese në Ballkanin Perëndimor. Zëvendës...

Bien serverat, bllokohen doganat në të gjithë vendin

Pikat doganore në të gjithë vendin prej disa orësh nuk kanë funksionuar për shkak se serverat janë bllokuar. Mësohet se shkak...

Përshkallëzohet aksioni opozitar, ja ç’pritet të ndodhë të enjten e ardhshme

Opozita paralajmëroi dje intensifikim të protestave në ditët në vijim.   Kështu mësohet se të enjten e ardhshme parashikohet që bllokimi...

Zgjedhjet e 30 qershorit, Veliaj: Nëse nuk zhvillohen, Tirana në kolaps

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se nëse nuk do të ketë zgjedhje lokale, pas 30 korrikut nuk do të mund të...

Lajmet e fundit