Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

bllokim

Kur takimi i parë nuk shkon siç duhet, vajza “bllokohet” në shtëpinë e djalit që e ftoi për darkë

Supozohej të ishte një takim normal, por vajza u detyrua që të izolohej për ditë të tëra tek shtëpia e djalit që e takoi...

Aksi Lozhan – Moglicë bllokohet nga reshjet masive, fadroma heq inertet dhe hap rrugën për qarkullimin e mjeteve (FOTO)

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se në aksin Lozhan – Moglicë për shkak të reshjeve të shumta të shiut ka pasur bllokim të rrugëve....

Ende pa asnjë marrëveshje, vijon i bllokuar prej 11 ditësh veriu i Kosovës

Vijon per 11 ditësh të jetë e bllokuar pika kufitare e Jarinjës dhe Bërnjakut. Dje Prishtina dhe Beogradi kanë zhvilluar bisedime me të dërguarin e...

I bllokuan llogarinë prej 1.5 milionë euro, ish-drejtori i ALUIZNI-t çon në Gjykatë Drejtorinë e Pastrimit të Parave

Ish-drejtori i Aluiznit, Ferdinand Shehu ditën e sotme pranë Gjykatës Administrative ka dorëzuar një padi kundrejt  Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të Parave, pasi...

E RËNDË/ 21 minatorë mbeten të bllokuar në minierë, autoritetet nuk arrijnë të kontaktojnë me asnjë prej tyre

Një minierë qymyri në rajonin Xinjiang të Kinës është përmbytur ditën e sotme, duke lënë të bllokuar 21 minatorë.Sipas mediave kineze, ende nuk dihet...

Serbia bllokon sërish hyrjen e kamionëve me mallra nga Kosova

Mesa duket Serbia ka bllokuar sërish kamionët me mallra që hyjnë nga Kosova, edhe pse e gjithë bota ndodhet e prekur nga pandemia e...

Aksioni për mbrojtjen e konsumatorëve, AKU u vë ‘drynin’ 4 bizneseve dhe i gjobit me miliona lekë (EMRAT-SHKELJET)

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet në të gjithë vendin për të garantuar sigurinë ushqimore duke mbrojtur shëndetin dhe interesin e konsumatorëve si dhe...

Kontrolli ushqimor, AKU bllokon dhe gjobit 3 biznese me miliona lekë (DETAJE)

Autoriteti Kombëtar ka bllokuar 3 subjekte ditën e sotme pasi iu gjetën një sërë shkeljesh ligjore në liçensim dhe tregtim të mallrave të konsumit....

Mediat gjermane: Bllokim i përkohshëm i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Mediat gjermane raportojnë se do të ketë një bllokim të përkohshëm të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ministri gjerman...

Lajmet e fundit