Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
0.5kmh
20 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

blinken

Sekretari amerikan i Shtetit mbërrin në Afrikën e Jugut

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken mbërriti të dielën në Afrikën e Jugut, çka shënoi fazën e parë të turneut të tij në tre...

“Shuplaka” e SHBA-së ndaj Rakipit dhe Ndroqit, reagon Blinken: Këta persona kërcënojnë stabilitetin

Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, ka reaguar menjëherë pas vendimit të marrë nga DASH për shpalljen “non grata” të disa politikanëve dhe biznesmenëve...

Blinken kërkesë Rusisë: Lerini ukrainasit të ikin të sigurt nga qytetet

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken dhe Sekretarja e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar Liz Truss po flasin në një konferencë të përbashkët shtypi...

Përfundon takimi Rama-Blinken, ja çfarë pritet të bëjë kryeministri

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Blinken. Takimi zgjati 45 minuta, ku një ndër temat që u...

Padia e Berishës në Paris, gazetari Murati: E pamundur që një Gjykatë Europiane ta rikthejë këtë vendim

Gjykata e Parisit ka pranuar padinë që ish-Kryeministri Sali Berisha, ndaj sekretarit amerikan të shtetit Anthony Blinken. Këtë e bëri me dije vetë Berisha...

Takimi Borrell – Blinken, ja çfarë u diksutua për Shqipërinë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony J. Blinken u takua të enjten në Uashington me përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme...

Sali Berisha “non grata”, reagon Ilir Meta dhe sulmon SHBA: “Fletërrufe” e porositur nga regjimi i Tiranës; Akt i shëmtuar, i pabesë dhe i...

Presidenti Ilir Meta reagon për lajmin e shpalljes së ish-kryeministrit Sali Berisha “non grata” nga Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken. Meta e quan...

Reagimi i parë nga Partia Socialiste: Përshëndesim vendimin e SHBA-ve për shpalljen “NON GRATA” të Sali Berishës

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla përshëndet vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili shpalli  “non-grata” ish-kryeministrin shqiptar Sali Berisha. Balla ka...

‘Duhet të njihni Kosovën’, Vuçiç i përgjigjet kërkesës së Blinken: S’mund të poshtërohen serbët për stabilitetin e rajonit

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i është përgjigjur kërkesës së Sekretarit amerikan të Shtetit Anthony Blinken, i cili i kërkoi njohje reciproke me Kosovën. Vuçiç...

Lajmet e fundit